Consultant vanzari

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Optical Investment Group active.

Vezi toate job-urile Consultant vanzari active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Optical Investment Group
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Buftea
  • Voluntari
  • Actualizat la: 27.10.2019

    Optical Investment Group este un grup de investitii care opereaza cea mai mare retea de optica medicala din Romania, formata din magazinele OPTIblu, OPTIPLAZA, O51. Cu o vechime de 17 ani pe piata, operam 103 magazine in Bucuresti si in marile orase din tara. De asemenea, compania detine o importanta divizie de distributie B2B, autorizata sa comercializeze marci consacrate de rame vedere si ochelari soare, precum: Hugo Boss, MaxMara, Missoni, Moschino, Tommy Hilfiger, Gianfranco Ferre, Carrera, Polaroid, Converse, Cacharel, Pepe Jeans, Replay, Diesel, Pierre Cardin, Benneton si altele.

    Cerinte

    -comunica si relationeaza cu usurinta, cu clientii;
    -este deschis, energic, sociabil si cu spirit de echipa;
    -are atitudine proactiva si pozitiva;
    -manifesta entuziasm si dorinta de a invata;
    -este atent la detalii, este ordonat si este capabil sa respecte procedurile, principiile si tehnicile de vanzare;
    -are studii medii, superioare finalizate sau in curs ( consultant vanzari);
    -studii in domeniu in curs sau finalizate ( optometrist);
    -experienta relevanta in domeniu ( optometrist) reprezinta avantaj;

    Responsabilitati

    intampina clientii si le asigura consiliere intr-o maniera amabila, prietenoasa si eficienta;
    -identifica nevoile si asteptarile clientilor, le ofera informatii corect si complet despre produsele aflate in vanzare;
    -implementeaza in magazin campaniile promotionale;
    -realizeaza operatiuni cu casa de marcat;
    -gestioneaza comenzile clientilor;
    -mentine ordinea si curatenia in magazin;
    -determinare de dioptrii ( optometrist);
    -buna organizare a activitatii din magazin ( manager);

    Alte informatii

    -salariu fix+bonus performanta;
    - tichete de masa;
    -training si oportunitate de dezvoltare profesionala(cursuri de formare);
    -program de lucru flexibil ( in ture);
    -apartenenta la o echipa de succes;

    Descrierea companiei
    Optical Network a luat fiinta in urma cu 14 ani, in prezent fiind liderul pietei de optica medicala in Romania. Divizia de retail opereaza lanturile de magazine OPTIblu si KLARMANN si detine 54 de magazine in Bucuresti si mari orase din tara. De asemenea, compania detine o importanta divizie de distributie B2B, autorizata sa comercializeze marci consacrate de rame vedere si ochelari soare, precum: Hugo Boss, MaxMara, Missoni, Moschino, Tommy Hilfiger, Gianfranco Ferre, Carrera, Polaroid, Converse, Cacharel, Pepe Jeans, Replay, Diesel, Pierre Cardin, Benneton si altele.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    800 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (77)