Inginer Proiectant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Camusat RomTelecomunicatii active.

Vezi toate job-urile Inginer Proiectant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Camusat RomTelecomunicatii
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.04.2020

    CAMUSAT ROM TELECOMUNICATII - Societate multinationala, parte a grupului francez CAMUSAT, leader in domeniul constructiilor de infrastructuri pentru telecomunicatii.

    Cerinte

    Cerinte

    Studii in inginerie civila
    1-5 ani de experiența relevanta in ingineria civila
    Toate cunostintele (academice din experienta) ale unui software de proiectare structurala cum ar fi SAP, ETABS, Staad Pro si software-ul de design grafic ca AutoCAD, Inventor, Solidworks
    Competente bune in limba engleza
    Cunoasterea pachetului MS Office (Excel, Word)
    Cunoasterea modelarii numerice
    Cunoasterea normelor si standardelor tehnice

    Responsabilitati

    Functia postului

    Pentru a executa dezvoltarea si modernizarea retelei de telecomunicatii din Romania, suntem in cautarea unui Inginer Proiectant.

    Obiectivul principal al acestei pozitii este sprijinul oferit ca expert in calcularea fortei si stabilitatii turnurilor noastre pre-construite sau pentru structurile noi.

    Sarcini
    • Conceperea de desene (modele 3D vizuale, desene de asamblare, desene de magazin) necesare pentru fiecare etapă de construcție pentru managementul proiectului (plan de lucru, schițe) și controlul implementărilor (planuri detaliate, desene de cofraj);
    • Integrarea dimensiunilor și detaliilor tehnice în realizarea desenelor;
    • Stabilirea BOM care se potrivesc desenelor având în vedere procesele de execuție și asamblare
    • Verificarea și validarea calității desenelor și a documentelor, pentru a se asigura că acestea corespund nevoilor clienților și să respecte toate constrângerile site-ului
    • Analizarea cu precizie a dosarului tehnic (oferte comerciale, contracte, AOD, note de calcul);

    Alte informatii

    Beneficii

    Salariu motivant
    Bonusuri de performanta
    Cariera si oportunitati de dezvoltare bazate pe performanta intr-un mediu multicultural
    Instruire si certificari
    Pachet de beneficii (asigurare medicala, etc)

    BUCURESTI, Otopeni, Chitila,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (103)