Inginer Proiectant - Cluj

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Camusat RomTelecomunicatii active.

Vezi toate job-urile Inginer Proiectant - Cluj active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Camusat RomTelecomunicatii
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 14.04.2020

    CAMUSAT ROM TELECOMUNICATII - Societate multinationala, parte a grupului francez CAMUSAT, leader in domeniul constructiilor de infrastructuri pentru telecomunicatii.

    Cerinte

    Cerinte

    • Studii in inginerie civila
    • 1-5 ani de experiența relevanta in ingineria civila
    • Toate cunostintele (academice din experienta) ale unui software de proiectare structurala cum ar fi SAP, ETABS, Staad Pro si software-ul de design grafic ca AutoCAD, Inventor, Solidworks
    • Competente bune in limba engleza
    • Cunoasterea pachetului MS Office (Excel, Word)
    • Cunoasterea modelarii numerice
    • Cunoasterea normelor si standardelor tehnice

    Responsabilitati

    Functia postului

    Pentru a executa dezvoltarea si modernizarea retelei de telecomunicatii din Romania, suntem in cautarea unui Inginer Proiectant.

    Obiectivul principal al acestei pozitii este sprijinul oferit ca expert in calcularea fortei si stabilitatii turnurilor noastre pre-construite sau pentru structurile noi.

    Sarcini

    • Efectueaza analize structurale pe structuri din oțel si beton 3D existente sau noi (turnuri si fundațiile lor).
    • Pregateste rapoarte scrise care detaliaza capacitatea turnului si ofera recomandari pentru modificarile necesare pentru cresterea capacitatii.
    • Proiecteaza solutii de intarire si extindere utilizand proceduri standard si calculeaza, daca este necesar, costul lucrarilor.
    • Pregateste si verifica desenele, detaliind sistemul proiectat in conformitate cu cerințele clientului.
    • Stabileste BOM (bill of material) utilizand schite sau desene care ilustreaza procesul de fabricare sau asamblare.

    Alte informatii

    Beneficii

    • Salariu motivant
    • Bonusuri de performanta
    • Cariera si oportunitati de dezvoltare bazate pe performanta intr-un mediu multicultural
    • Instruire si certificari
    • Pachet de beneficii (asigurare medicala, s.a.)

    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (60)