Reprezentant Vânzări Transilvania

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Constructii
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Alba Iulia
  • Cluj Napoca
  • Sibiu
  • Actualizat la: 22.08.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

     Diplomă universitară cu orientare tehnică;
     Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă;
     Experiență de vânzări B2B de minimum 2 ani, preferabil în sectorul acoperirilor cu pulbere;
     Disponibilitate pentru călătorii frecvente de afaceri (3-4 zile, de 2-3 ori pe lună);
     Permis de conducere;
     Bune abilități analitice și capacitatea de a crea rețele;
     Cunoştinte medii a limbii engleze.

    Responsabilitati

     Menținerea și dezvoltarea portofoliului de clienți ai Companiei;
     Identificarea, comunicarea şi urmărirea oportunităţilor de afaceri în clienţi noi şi existenţi, în scopul creşterii afacerii Companiei;
     Trimiterea propunerilor comerciale, participarea la prezentări de vânzări, asistență tehnică post-vânzare, vizite la clienţi şi consiliere cu privire la selectarea produselor;
     Intocmirea rapoartelor de activitate;
     Participarea la activitățile de marketing organizate de companie (expoziții, prezentări, teste de produse);
     Promovarea brandului și a imaginii bune a companiei pe piață;
     Coordonarea procesului de încheiere a contractelor, monitorizarea procesului de facturare și colectarea sumelor contractate de la clienți în timp util

    Alte informatii

    Beneficii:
    ➣ Salariu atractiv;
    ➣ Tichete de masă;
    ➣ Bonus trimestrial.