Area Sales Representative - Luxury Division

Angajator: Optical Network
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.08.2019

    Optical Network a luat fiinta in anul 2004, in prezent fiind liderul pietei de optica medicala in Romania. Divizia de retail opereaza lanturile de magazine OPTIblu si KLARMANN si detine 52 de magazine in Bucuresti si mari orase din tara.

    Cerinte

    Candidatul ideal

    Are capacitate de organizare, planificare si atentie la detalii;
    Cunoaste tehnici de vanzare si negociere;
    Este o persoana flexibila, responsabila, cu o atitudine pozitiva;
    Are disponibilitate de a se deplasa de luni pana vineri;
    Are abilitati de operare a programelor pe calculator;
    Detine permis de conducere categoria B;

    Responsabilitati

    Descrierea jobului

    Area Sales Representative se ocupa de vanzarea si promovarea de ochelari de soare si rame de vedere in zona arondata (Bucuresti, Constanta, Ialomita, Calarasi, Olt, Dolj, Arges);
    Se asigura ca va informa corect clientii despre produsele si serviciile companiei;
    Preia comenzile si se ocupa de mercantizarea produselor;
    Urmareste activ comenzile clientilor de la momentul plasarii, pana in momentul in care se primeste confirmarea platii;

    Alte informatii

    Beneficii:
    Contract individual de munca pe perioada nedeterminata;
    Salariu fix+bonus performanta;
    Masina de serviciu, laptop, telefon;