Analist suport vanzari

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Signal Iduna active.

Vezi toate job-urile Analist suport vanzari active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Signal Iduna
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.10.2019

    SIGNAL IDUNA Group is one of the largest financial groups in Germany. Founded over 110 years ago, SIGNAL IDUNA Group has earned an excellent reputation as a strong and reliable provider of insurance and financial services, offering a wide range of solutions (insurance, banking and investment) to individual and corporate clients.

    SIGNAL IDUNA is currently present in the insurance markets of Germany, Poland, Hungary and Romania.
    SIGNAL IDUNA Romania started its operations in 2008. The company's portfolio includes private health insurance for individuals and companies, life insurance, accident insurance. Starting 2022, the company is offering a full range of general insurances for both individuals and companies through its subsidiary, SIGNAL IDUNA ASIGURARI.

    In the SIGNAL IDUNA team, we associate ourselves with innovation. Trust is the value without which we couldn't achieve our goals. Commitment is what determines us to take responsibility for our decisions and work. Through
    the openness we show, we always ask for and offer feedback, seeking to constructively address the diversity of opinions. In addition to all the above, you must know that our humor is contagious. We encourage diversity and
    out-of-the-box thinking! Join us now to learn and grow!

    Cerinte

    • Studii superioare finalizate;
    • Microsoft Excel – cel putin nivel mediu (cunoasterea functiilor: filtrare, sortare, formatare conditionata, if, sumif, pivot, vlookup);
    • Persoana organizata, analitica, atenta la detalii; preocupare pentru acuratete;
    • Orientare spre rezultate si respectarea termenelor;
    • Abilitati foarte bune de comunicare si relationare;
    • Abilitati de planificare si organizare a activitatii;
    • Abilitati de rezolvare a problemelor;
    • Spirit de observatie si atentie pentru detalii;
    • Spirit de initiativa;
    • Spirit de echipa;
    • Integritate.

    Responsabilitati

    • Intocmirea de rapoarte de monitorizare realizari versus obiective, pe canalele de distributie si pe fiecare agent in parte;
    • Interpreteaza rezultatele din vanzari, in functie de canalele de distributie, conform criteriilor agreate impreuna cu Directorul Comercial;
    • Asigura implementarea, procesarea si efectuarea deconturilor de comisioane si bonusuri pentru partenerii de distributie;
    • Administreaza (inclusiv in sistemele informatice) contractele si anexele de comisioane specifice canalelor de distributie ale Companiei;
    • Implicarea in toate proiectele dezvoltate în parteneriat cu canalele de distributie sau cu forta de vanzari a companiei;
    • Interfata intre companie si colaboratori sau parteneri, pe probleme administrative si suport, pentru a rezolva solicitarile clientilor;
    • Îndeplineste rolul de persoana de contact pentru canalele de distributie ale Companiei – directe si/ sau indirecte;
    • Actualizeaza permanent bazele de date ale Companiei legate de departamentul in care activeaza;
    • Furnizeaza sprijin corespunzator in proiectele de optimizare a proceselor si aplicatiilor Companiei;
    • Contribuie la elaborarea de propuneri de regulamente si proceduri operationale pentru canalele de distributie ale societatii si se asigura de implementarea lor.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Mediu de lucru placut si interactiv;
    • Oportunitai de crestere in cadrul companiei;
    • Asigurare medicala si de accident, privata Signal Iduna;
    • Discounturi stomatologice;
    • Minim 22 zile de concediu de odihna anual;
    • Acces in reteaua de Sali 7 Card.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Chitila,

    Aplica fara CV
    2000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (100)