Manager Logistica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile Manager Logistica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.09.2019

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal,  de 10 ani pe piata din Romania cu peste 500 de salariati temporari pusi la dispozitia clientilor nostrii cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    Experienta de lucru dovedita ca manager de logistica;
    Capacitate demonstrat de conducere și de gestionare a personalului;
    Intelegerea KPI-urilor si implementarea lor;
    Excelente abilități analitice, de rezolvare a problemelor și de organizare;
    Abilitatea de a lucra independent și de a gestiona mai multe proiecte simultan.

    Responsabilitati

    Planificarea strategiei și gestionarea logisticii, depozitul, transportul și serviciilor pentru clienți;
    Participa la instruirea sefilor de depozite si tine legatura cu acestia;
    Lucrul si negocierea cu furnizorii, producătorii, comercianții cu amănuntul și consumatorii;
    Urmărirea calitatii, a cantitatii, a stocurilor, a timpul de livrare, a costurilor de transport, etc;
    Aranjarea depozitului, a bunurilor din inventar, a rutelor planificate și a transferurilor de procese;
    Rezolvarea problemelor sau a reclamațiilor apărute;
    Atingerea si respectarea targhetelor in legatura cu costurile, productivitatea, precizia și obiectivele de timp;
    Masurarea si analizarea datelor pentru evaluarea performanțelor și implementarea masurilor de îmbunătățire.