Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SIXT Group Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: SIXT Group Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Otopeni
  • Actualizat la: 19.01.2020

    SIXT Group Romania este prima companie de leasing operațional din Romania și una de top care oferă servicii de Rent a Car și de Leasing Operațional pe piața autohtonă. SIXT Group Romania este unic prin sistemul "One-Stop Shop" și prin conceptul "Always Yes". SIXT Group Romania este lider de piață în activitățile sale ca rezultat direct al concentrării pe furnizarea de servicii de cea mai bună calitate, flexibilitate, soluții personalizate și parteneriat cu clienții și părțile interesate.

    Cerinte

    CERINTE:
    • Experienta in domeniul economic, minim 3 ani
    • Studii superioare in domeniul economic
    • Cunostinte specifice postului (legislatie contabila si fiscala)
    • Cunostinte generale de utilizare PC (in special Excel si Word) si soft-uri speciale de contabilitate
    • Limba engleza nivel mediu
    • Persoana deschisa, comunicativa
    • Spirit de initiativa
    • Capacitatea de lucru in echipa
    • Simt organizatoric deosebit
    • Atentie la detalii

    APTITUDINI NECESARE OCUPARII POSTULUI:
    • Studii superioare economice
    • Cunostinte generale de utilizare PC (Word, Excel)
    • Cunostinte soft-uri speciale de contabilitate

    Responsabilitati

    Ţine evidenţa contabilă a operaţiilor financiare în conformitate cu principiile generale ale contabilităţii
    Verifică exactitatea documentelor şi operaţiilor contabile
    Verifica incasarile si platile, provenienta si distribuirea acestora
    Asigura evidenta si inregistrarea corecta a veniturilor si cheltuielilor
    Intocmeste componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora
    Intocmeste diverse situatii necesare auditului
    Pregateste impreuna cu seful contabil declaratiile fiscale si balanta de verificare

    Alte informatii

    Oferta + Beneficii:
    - Salariu de baza atractiv
    - Bonus
    - Bonuri de masa
    - Pranzul asigurat
    - Zile de concediu de odihna acordate in functie de vechime in munca
    - Asigurare medicala Regina Maria
    - Programe de wellbeing

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (78)