Consilier Juridic Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A active.

Vezi toate job-urile Consilier Juridic Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.05.2023

    Societatea EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A. este o institutie financiara nebancara. A fost infiintata in anul 2009 ca societate pe actiuni de tip inchis, cu capital privat.

    Obiectul de activitate il reprezinta acordarea de credite de consum, precum si alte tipuri de finantare sau refinantare (creditare atat persoane fizice cat si juridice).
    In prezent suntem activi pe piata financiara cu 18 agentii deschise in 16 orase mari ale Romaniei.

    Cerinte

    - absolvent si licentiat al Facultatii de Drept;
    - experienta profesionala in pozitia de Consilier Juridic;
    - cunoasterea legislatiei specifice aplicabile unei institutii financiare nebancare si a dispozitiilor legale privind: drepturi reale, succesiuni, contracte etc;
    - cunostinte de operare PC, in special Microsoft Office;
    - abilitatea de a analiza informatii, abilitati de comunicare, abilitati de organizare si planificare; atitudine proactiva;

    Responsabilitati

    - verificarea documentatiei de credit;
    - analiza juridica a dosarelor de credit;
    - completarea rezolutiilor juridice pentru toate dosarele in lucru;
    - centralizarea situatiilor zilnice, periodice, lunare;
    - redactarea actelor necesare desfasurarii activitatii;
    - depunerea diverselor documente la Registrul Comertului.

    - un mediu de lucru placut, dinamic, cu oportunitati de dezvoltare profesionala in domeniul financiar-bancar;
    - posibilitatea de a lucra in cadrul unei societati cu o cultura organizationala solida ce incurajeaza si sprijina performantele angajatilor;
    - participarea la programe de dezvoltare profesionala;
    - sprijin permanent din partea colegilor;
    - contract de munca pe o perioada nedeterminata;
    - tichete de masa (600 lei/luna);
    - pachet salarial atractiv;

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (11)