Codificator

Angajator: Ipsos
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Marketing
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: part-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.08.2019

    La Ipsos, suntem pasionati si curiosi in privinta oamenilor, pietelor si societatii. Oferim informatii si analize care fac mai usor de inteles si de strabatut lumea noastra complexa si ii inspira pe clientii nostri sa ia decizii inteligente.

    Realizam cercetari online si offline pentru companii locale si multinationale, pentru ONG-uri si organizatii publice.

    Suntem convinsi ca munca noastra este importanta, caci asigura securitate, simplitate, viteza si substanta, aplicate in tot ceea ce facem. Suntem parte a unei echipe de cercetatori activi si entuziasti.

    Sustinand o cultura a colaborarii si curiozitatii, atragem oameni de cea mai buna calitate, care au abilitatea si dorinta de a influenta si remodela viitorul.

    Cerinte

    Cerinte:

     Studii medii sau superioare (domeniul Filologie, Litere, Psihologie);

     Cunostinte bune MS Office: (Word, Excel) si rapidiate in introducerea datelor;

     Limba engleza nivel mediu;

     Capacitate de comunicare si organizare
     Spirit de echipa;
     Gandire logica, rapiditate.

    Responsabilitati

    Responsabilitati specifice postului:

     Creeaza ghiduri de codare (code frames) ca support in codificarea verbatimelor;
     Codifica raspunsurile la intrebarile deschise (verbatime) din studiile de piata;
     Verifica din punct de vedere calitativ verbatimele codificate la fiecare proiect;