Product Development Design Engineer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Frigoglass active.

Vezi toate job-urile Product Development Design Engineer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Angajator: Frigoglass
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 12.11.2019

    Frigoglass is a strategic partner to beverage brands throughout the world. We are the global leader in the Ice Cold Merchandisers (ICM) market and the principal supplier of glass packaging in the high growth markets of West Africa. Frigoglass has long-standing relationships with blue chip customers in the soft drinks and beverage industries. Our bespoke Ice Cold Merchandisers (beverage coolers) enhance our customers’ beverage branding and trigger immediate beverage consumption. At the same time, our leading innovations in the field of green refrigeration enable our customers to meet their ambitious sustainability and carbon emissions reduction targets.

    Cerinte

    - Responsabil pentru furnizarea de solutii de inginerie pentru proiectele de dezvoltare care sa indeplineasca cerintele de timp, cost si calitate;
    - Proiecteaza in Pro –E , testeaza si valideaza solutiile tehnice; se asigura ca cerintele clientului sunt corect percepute si reflectate in mod adecvat in proiectare;
    - Urmareste munca de proiectare, planifica si urmareste indeaproape realizarea prototipului de inginerie in conformitate cu SCD (sumarul de cerinte de dezvoltare); se asigura ca feedback-ul de la prototipuri este analizat in mod corespunzator si incorporat in proiectele tehnice;
    - Coopereaza cu alti ingineri de dezvoltare produs si ingineri de laborator pentru a obtine produse de inalta calitate prin analizarea feedback-ului , a observatiilor si a rezultatelor pentru toate testele;
    - Coordoneaza si urmareste costul de proiectare, conform cerintelor de proiect;
    - Coordoneaza activitatile pentru respectarea deplina de conformitate a produsului, in ceea ce priveste performanta si siguranta, in colaborare cu inginerii electricieni si de certificare;
    - Se asigura ca proiectele sunt executate conform procedurilor si prioritatilor companiei;

    Responsabilitati

    - Studii superioare in inginerie mecanica;
    - Cunostinte avansate software CAD 3D (Pro-E, Creo Parametric, Catia, AutoCad etc);
    - Minim 2 ani de experienta relevanta intr-un mediu de productie;
    - Cunostinte de operare calculator (Microsoft Office);
    - Cunostinte avansate de limba engleza;

    Alte informatii

    Va oferim:

    - Un mediu de lucru placut, dinamic si profesionist;
    - Pachet salarial competitiv, ce include programe de sanatate si wellness;
    - Oportunitati de dezvoltare profesionala;
    - Stabilitate;
    - Mediu de lucru multinational;

    Timisoara,