Regional Credit Support Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UniCredit Bank active.

Vezi toate job-urile Regional Credit Support Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: UniCredit Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.08.2019

    In Romania, UniCredit Bank este una dintre principalele institutii financiare, oferind servicii si produse de inalta calitate pentru toate categoriile de clienti. UniCredit Bank isi propune sa mentina permanent clientul in centrul activitatilor sale, sa fie un partener cu care se lucreaza usor si sa fie o parte foarte activa a comunitatilor in care isi desfasoara activitatea.

    Cerinte

    • Diploma universitara
    • Cunoasterea limbii engleze
    • Cunoasterea MS Office
    • Abilitati analitice
    • Atentie la detalii
    • Proactivitate
    • Orientare spre client, flexibilitate, initiativa, creativitate
    • Abilitatea de a prioritiza, capacitatea de a lucra sub termene limita
    • Spirit de echipa

    Responsabilitati

    • Completarea contractelor de credit și contractele de garanție aferente, pe baza template-uri predefinite, având grijă sa fie cuprinse toate condițiile din aprobare;
    • Pregătește întregul set de documente necesare pentru setarea limitei de credit în sistemul Core, în conformitate cu procedurile interne;
    • Pregătește documentele interne necesare pentru debursarea creditului, asigurând, de asemenea, verificarea documentelor justificative, în conformitate cu procedurile interne;
    • Asigura administrarea creditului- arhiveaza, copiaza, scaneaza;
    • Urmărirea condițiilor de creditare și îndeplinirea conditilor contractuale (de exemplu: urmarirea restantelor, colateralele , plata asigurărilor - data de expirare / primei plăți pentru asigurările, recenzii, verificarea review-urilor conform conditiilor intiale din aprobare, urmarirea clienților aflati în dificultate - PSC și a listelor de alertă, altele);

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (98)