INGINER OFERTARE - Specialist Instalatii Termice si Sanitare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Arabesque active.

Vezi toate job-urile INGINER OFERTARE - Specialist Instalatii Termice si Sanitare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Angajator: Arabesque
Domeniu:
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 01.10.2019

    Arabesque este o companie romaneasca de succes, cel mai mare distribuitor de materiale de constructii si finisaje, care activeaza in zona de industrie, inoveaza in permanenta si dezvolta serviciile oferite clientilor sai, constructorii: livrarea pe santier in cel mai scurt timp posibil in orice punct geografic, consilierea tehnica de specialitate, prelucrarea si fasonarea carcaselor pentru fundatii, mixarea tencuielilor, debitarea panourilor de lemn, seminarii, tehnologii si produse noi si nu in ultimul rand stocuri foarte mari si preturi competitive.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice de specialitate ( reprezinta un avantaj absolvent al Sectiei de Instalatii – Facultatea de Constructii)
    - Cunostinte de proiectare – estimare in vederea ofertarii
    - Cunostinte avansate de operare PC – Autocad, MS Office
    - Experienta in domeniu instalatiilor termice si sanitare (proiectare, ofertare)
    - Abilitati de comunicare

    Responsabilitati

    Descrierea jobului
    - Analizeaza caietele de sarcini in vederea solicitarii de clarificari (daca este cazul)
    - Dimensioneaza/proiecteaza instalatiile (pe baza caietului de sarcini si a documentatiei existente)
    - Incadreaza articolele de deviz si cantitatile acestora in programe specializate
    - Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantitati
    - Intocmeste cereri de oferta pentru materiale, echipamente
    - Analizeaza si selecteaza ofertele primite pentru materiale, echipamente si lucrari
    - Calculeaza ofertele cu ajutorul programelor specializate

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Pachet salarial motivant
    - Posibilitati de dezvoltare personala
    - Training inclus

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Cluj Napoca, Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (13)