E-commerce Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teilor active.

Vezi toate job-urile E-commerce Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Teilor
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 31.07.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Studii superioare;
    Disponibilitate pentru relocare in Pitesti, constituie avantaj;
    Experiența în domeniu e-commerce minim 3 ani;
    Limba engleza - nivel avansat;
    Cunoașterea pietei in care activam si / sau experienta similara cu activitatea companiei, constituie un avantaj;
    Persoana cu dorință permanentă de dezvoltare și cunoaștere, ce respectă standarde de integritate, etică și profesionalism;
    Cunoștințe de vânzare strategică, consultativă, abilități de obținere informații, de descoperire și rezolvare nevoi client;
    Înțelege/cunoaște fluxul, procesele și strategiile comerciale necesare vanzarii on-line;
    Disponibilitate deplasări interne /externe;
    Participa la târguri si alte evenimente similare;
    Are capacitate de management, motivare echipe, precum si de a crea si dezvolta strategii de lunga durata.
    Cunostinte tehnice:
    CRM, ERP, cunoaștere de platforme on-line (magento, etc.)
    Constituie avantaj : Cunostinte de SEO, cunostinte tehnice legaturi baze de date, importuri/exporturi, legaturi intre aplicatiile software;

    Responsabilitati

    Identifică și propune soluții optime de promovare si vanzare on-line;
    Propune idei si solutii pentru dezvoltarea si imbunatatirea site-ului;
    Identifică problemele și nevoile magazinului on-line și inițiază demersurile necesare pentru optimizarea acestuia in vederea dezvoltarii activitatii acestuia pe plan national si international;
    Sistematizeaza date statistice si le analizeaza (exemplu: numar de clienti, numar de operatiuni, evaluarea produselor etc. care vor sta la baza intocmirii de rapoarte lunare / saptamanale la cerere);
    Colaboreaza cu , colegii din comp. de vanzari on-line in sesizarea posibilelor probleme de funcționalitate, prezentarea modificărilor sau dezvoltărilor necesare si urmăreste statusul implementărilor solicitate si /sau stabilite;
    Coordonează si aproba postarea produselor pe site;
    Dezvolta designul și functionalitatea magazinului on-line;
    Propune si coordonează campanii promoționale, reduceri de prețuri, precum si activitatea de newsletter-e ;
    Elaborarea strategiei și obiectivelor magazinului on-line pe termen scurt, mediu și lung, stabilirea targhetului de vânzări și urmărirea realizării lui;
    Gestioneaza administrarea magazinului on-line, participa la elaborarea planurilor de marketing on-line și a operațiuniunilor specifice pentru cresterea traficul pe site in scopul de a genera vânzări;
    Coordonează comunicarea cu dezvoltatorul magazinului on-line: sesizarea posibilelor probleme de funcționalitate, prezentarea modificărilor sau dezvoltărilor necesare, urmărirea statusului implementărilor solicitate;
    Coordoneaza comunicarea cu clienții prin intermediul magazinului on-line, postarea de mesaje relevante pe paginile site-ului, si a informatiilor relevante pentru client (conditii de vanzare, interval orar suport, prezentare servicii, drepturile clientilor, modalitatile de plata si transport, etc.), precum si solutionarea oricarei situatii intervenite in relatia cu clientii;
    Coordoneaza administrarea și generarea de activitate pe conturile de social media (facebook, youtube, pinterest, instagram) – verifica si aproba postări, propune crearea de concursuri în funcție de bugetele aprobate;
    Coordonează activ campaniile de promovare platite (Google Adwords, Facebook Ads, etc), în funcție de bugetele aprobate;

    Esti Specialist E-commerce si vrei sa fii parte din povestea Teilor ? Vino sa ne cunoastem!
    Rolul presupune dezvoltarea activitatii magazinului on-line pe plan național și internațional. Viitorul nostru coleg se va implica in promovarea produselor companiei și creșterea notorietatii brandului companiei; va urmării constant și analiza evoluția vânzărilor magazinului on-line, precum și impactul campaniilor de promovare asupra vânzărilor.

    Beneficii
    Pachet salarial atractiv;
    Asigurare medicala in reteaua Medicover;
    Asigurare de viata prin NN asigurari;
    Bonusuri in functie de realizari si evolutie;
    Lucrul într-o companie de renume, la standarde de calitate dovedite;
    Posibilitatea de a dezvolta o carieră solidă, în cadrul unei echipe tinere și puternice

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Teilor. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Teilor >>

    Craiova, Pitesti, Ramnicu Valcea,

    Aplica fara CV
    Pitesti,