Health and Safety Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile Health and Safety Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Inginerie
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Constanta
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 25.09.2019

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal,  de 10 ani pe piata din Romania cu peste 500 de salariati temporari pusi la dispozitia clientilor nostrii cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    - Experiență dovedită pe pozitie similara;
    - Buna ințelegere a cadrului legal privind sănătatea și siguranța;
    - O bună cunoaștere a analizei datelor și a evaluării riscurilor;
    - Excelente abilități organizaționale și motivaționale;
    - O atenție deosebită asupra detaliilor și capacitate de observare;
    - Comunicare excepțională și abilități interpersonale;
    - Curs de pregatire in domeniul Sanatatii si Securitatii in Munca;
    - Calificări valabile în domeniul sănătății și securității la locul de muncă.

    Responsabilitati

    - Elaborarea și executarea planurilor de sănătate și siguranță la locul de muncă, în conformitate cu orientările juridice;
    - Pregătirea și aplicarea politicilor pentru certificarile ISU;
    - Evaluarea practicilor, procedurilor și facilităților pentru evaluarea riscului și respectarea legii in vigoare;
    - Desfășurarea de cursuri de formare și prezentări pentru probleme de sănătate și siguranță in prevenirea accidentelor;
    - Monitorizarea respectarii politicilor și a legilor prin inspectarea angajaților și a operațiunilor;
    - Recomandări pentru rezolvarea problemelor, crearea de oportunități de îmbunătățire sau noi măsuri de prevenire;
    - Crearea de rapoarte privind conștientizarea, problemele și statisticile privind sănătatea și siguranța muncii;
    - Asistenta in obtinerea de catre client a documentatie necesare pentru autorizarea / reautorizarea ISU.