Inginer Sisteme de Securitate

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GTS Telecom active.

Vezi toate job-urile Inginer Sisteme de Securitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: GTS Telecom
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.08.2019

    We began our journey in 1993 as the first company that provided internet services in Romania. We then contributed to the development of the IT&C market and that of the entire company. We are part of the Deutsche Telekom Group.

    Cerinte

    Ce te recomanda:

    • Studii superioare tehnice (Inignerie electrica, Automatica, Electronica, Electrotehnica);
    • Cunostinte de IT&C (rețelistică, transfer date, cablare structurata);
    • Cunostinte MsOffice, Autocad, software echipamente de securitate;
    • Experienta minim 2 ani in domeniul sistemelor de securitate si a curentilor slabi, precum si cunostinte despre echipamentele de secuirtate pentru control acces, televiziune cu circuit inchis, protectie perimetrala, detectie a efractiei;
    • Gandire analitica, critica si abilitati de rezolvare a problemelor;
    • Atitudine pozitiva, orientata spre obiective ;
    • Eligibilitate pentru avizare IPJ (cazier judiciar fără antecedente);
    • Permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    Ce ne dorim de la tine:

    • Sa coordonezi executia proiectelor alocate, in concordanta cu graficele de lucrari;
    • Sa realizezi un studiu tehnic si sa stabilesti solutiile tehnice detaliate si potrivite pentru fiecare lucrare;
    • Sa intocmesti documentatia necesara fiecarei lucrari, pentru o cat mai buna gestionare a echipamentelor si materialelor aferente unui proiect;
    • Sa asiguri functionarea in bune conditii a sistemelor de securitate (instalare, punere in functiune, intretinere), executarea la timp a proiectelor, a lucrarilor de revizie si reparatie a instalatiilor si echipamentelor;
    • Sa asiguri mentenanta preventiva si corectiva a echipamentelor si instalatiilor;
    • Sa asiguri instruirea beneficiarului asupra utilizării sistemului;
    • Sa fii pasionat de domeniu si sa fii in cautarea unei companii care iti ofera oportunitati de invatare si provocari.

    Alte informatii

    Ce iti oferim:

    • Colegi gata sa iti explice lucrurile pe care vrei sa le inveti;
    • Acces la WIKI-ul tehnic GTS si la laboratoarele noastre;
    • Te sustinem in obtinerea certificarilor tehnice;;
    • Abonament medical premium.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (10)