SPECIALIST LOGISTICA PROIECTE NOI

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile SPECIALIST LOGISTICA PROIECTE NOI active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 09.07.2019

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    Responsabilitati

    •Acorda suport in implementarea si dezvoltarea strategiilor de Supply Chain;
    •Sprijina dezvoltarea si punerea in aplicare a standardelor Supply Chain asigurand in timpul cel mai scurt cele mai bune servicii pentru clienti (interni sau externi) si cu cele mai scazute niveluri de costuri (flux fizic, inventar, logistic);
    •Estimeaza si propune proiecte tinand cont de aderenta la buget si in conformiatte cu resursele alocate;
    •Conduce proiectele lantului de aprovizionare, coordonează activitatea echipei de proiect, asigurându-se că se respecta bugetul, standardele, instrumentele, procesele, politicile si procedurile;
    •Coordoneaza proiectele noi de Supply Chain in uzina (urmareste relocarea produsului, fazele prototipurilor, fazele preseriilor, etc)
    •Dezvolta si ofera rapoarte, repere si termene de proiect, prezentari si documentatie necesara departamentului;
    •Gestioneaza rapid schimbarile aparute in proiect, identifica potentialele riscuri in proiecte si dezvolta eventualele planuri;
    •Este responsabil pentru urmarirea si lansarea in fabricatie a comenzilor de prototip;
    •Este responsabil de identificarea si setarea datelor de gestiune a referintelor de prototip si preserii in sigip;
    •Este responsabil de furnizare listing referinte noi de cablaje catre dep.comercial si financiar pentru actualizare date comerciale si financiare;
    •Defineste delimitarea proceselor si activitatilor de Supply Chain;
    •Realizeaza analiza proceselor de logistica avand o stransa colaborare cu persoanele responsabile din cadrul Departamentului Aprovizionare, Productie, Transport si Magazie;
    •Rezolva anomaliile de sistem;
    •Se ocupa de crearea profilelor sigip;
    •Se ocupa de plasarea in baza de comenzi a noncomponentelor;
    •Se ocupa de elaborarea modurilor operatoare, instructiunilor de lucru;
    •Se asigura ca planurile de imbunatatire sunt orientate catre reducerea costurilor si a termenelor stabilite;
    •Identifica indicatorii KPI pentru sustinerea evaluarii lantului logistic in vederea eficientizarii si eficacitatii;
    •Monitorizeaza rezultatele si se asigura ca beneficiile sunt mentinute pe termen lung;
    •Informeaza personalul logistic cu privire la standardele companiei (Politica de Calitate, Manualul LPI, LPS plus, etc);
    •Participa la reuniuni de departamente;
    •Dezvolta si pune in aplicare planuri de actiune;
    •Aloca timp si resurse in conformitate cu planul de dezvoltare;
    •Recomanda, dezvolta si implementeaza actiuni de imbunatatire continua a proceselor lantului de aprovizionare, procedurilor, politicilor, activitatilor si rapoartelor;
    •Seteaza obiective si prioritati pentru atingerea target-urilor;
    •Identifica abaterile de performanta si dezvolta planuri de actiuni pentru corectii;
    •Participa regulat la intalniri importante;
    •Asigura implementarea si punerea in aplicare a standardelor de Logistica in intreaga fabrica;
    •Emite in permanenta informatii relevante pentru superiori, parteneri si membrii echipei intr-un mod corect si clar;
    •Prezinta rezultatele departamentului de logistica prin rapoarte si prezentari;
    •Pregateste rapoarte intr-o maniera corecta si eficienta;
    •Asigura o arhivare corecta pentru documentele relevante;
    •Intocmeste rapoarte pentru prezentari;
    •Sustine politica de calitate;
    •Isi asuma si respecta standardele de calitate si/sau alte directive;
    •Abordeaza problemele si ofera sfaturi.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Aplica fara CV
    Pitesti,

    Aplica fara CV
    Pitesti,