Responsabil achizitii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile StarTech Team active.

Vezi toate job-urile Responsabil achizitii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Angajator: StarTech Team
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.07.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Experienta anterioara in domeniul hardware si vanzari hardware
    • Cunostinte avansate hardware
    • Oferirea de solutii IT adaptate necesitatilor clientilor
    • Intocmirea ofertelor tehnice si economice
    • Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii companiei;
    • Realizarea planului de vanzari;
    • Relatii interpersonale si calitati de comunicare excelente;
    • Gandire analitica;
    • Initiativa, tenacitate, seriozitate si atitudine pozitiva;
    • Abilitati organizatorice si respectarea termenelor limita;
    • Flexibilitate, creativitate, spirit de echipa.

    Responsabilitati

    • Ofertarea, promovarea si vanzarea produselor catre clienti ( hardware si software )
    • Pastrarea relatiei cu distribuitorii si selectia lor
    • Urmarirea cererilor de comenzi din sistem, completarea stadiilor acestora
    • Facturare (introducere facturi furnizori, emitere facturi clienti);
    • Trimitere echipamente in service;
    • Urmarirea stadiilor echipamentelor trimise catre service;
    • Analizarea si raportarea rezultatelor;
    • Prospectarea pietei;
    • Mentinerea la zi cu noile tehnologii si solutii.

    Alte informatii

    Pachet salarial competitiv ce recompenseaza performanta;
    Posibilitate de afirmare si promovare rapida intr-o echipa de profesionisti.
    Lucrul intr-un mediu cu ultimele tehnologii si echipamente;
    Acces la trainingurile tehnice sustinute de specialistii nostri interni;

    Pe langa oportunitatile de castig competitive, StarTech Team are urmatoarele elemente de identitate:

    Cultura organizationala care identifica si recompenseaza performanta, nu “vechimea”.
    Identificam numarul si calitatea interactiunilor cu clientii si asiguram avansarea trimestriala in functie de criterii clare de evolutie.
    Cea mai inalta forma de meritocratie, promovarea are loc in functie de competenta.x
    Specialisti IT care pot identifica de la inceput calea de evolutie in companie, stiu exact ce au de facut pentru a avansa.
    Un set de 12 de beneficii financiare si non-financiare pe care membrii echipei le pot accesa in functie de “gradul” la care se afla.
    StarTeam este cea mai avansata forma de gamification aplicata in livrarea serviciilor IT.
    Accesul la beneficii se face prin performanta nu prin prezenta;
    Privim schimbarea din viitor si prezent ca fiind o oportunitate si nu un pericol;
    Comportamentul social din cadrul StarTech Team este orientat spre recompense nu pedepse, nu se vaneaza greseli.
    Credem cu tarie si sustinem diferentierea individului autonom.
    Oamenii care reusesc: mai fac inca un pas, inainte sa trimita un livrabil, mai verifica inca o data, inca o data, daca ceea ce urmeaza este la cel mai inalt nivel, este cel mai bun lucru pe care il pot trimite.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Campulung Muscel,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (54)