Business Analyst

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Colorful HR Leasing active.

Vezi toate job-urile Business Analyst active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Colorful HR Leasing
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.10.2019

    Colorful HR Leasing, membra a grupului ROMANIAN SOFTWARE, este o companie românească ce oferă servicii de Recrutare și Leasing de personal. Totodată, Colorful HR Leasing se ocupă de salarizarea și administrarea personalului, oferind consultanță legislativă și întocmirea de rapoarte rapoarte variate privind activitatea de HR.

    Cerinte

    - Studii profil economic (cibernetica, informatica-economica);
    - Cunostinte MS Excel (functii avansate);
    - Cunostinte de baza despre functionarea aplicatiilor web-based (windows server features, IIS, xml);
    - Capacitate de asimilare rapida de cunostinte noi si dorinta de perfectionare continua;
    - Capacitate de analiza si organizare;
    - Abilitati foarte bune de relationare, colaborare si gestionare a relatiei cu clientul;
    - Ideal: cunostinte procese de HR (administrare personal, salarizare, evaluare etc.).

    Responsabilitati

    - Analizeaza procesele HR interne ale clientului si vine cu propuneri de transpunere optima a acestora in platforma colorful.hr
    - Pregateste documentatia in functie de configurarile si termenele agreate impreuna cu clientul pentru aplicatiile achizitionate de catre client (fisa de analiza);
    - Asigura testarea si conformitatea cerintelor livrate cu specificatiile tehnice;
    - Ofera clarificari suplimentare despre cerinte catre echipele tehnice (implementare si dezvoltare);
    - Asista departamentul de Vanzari la pre-analiza, oferind potentialilor clienti detalii tehnice cu privire la posibilitatile softului si la estimarea corecta a volumului si complexitatii configurarilor;
    - Pregateste si sustine sesiunile de training pentru personalul clientului in vederea utilizarii aplicatiilor software dezvoltate de companie si instalate la client.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Salariu fix;
    - Asigurare medicala;
    - Contract pe perioada nedeterminata;
    - Un mediu placut si prietenos;
    - Petreceri lunare alaturi de colegii din intreaga companie;
    - Activitati de relaxare: ping-pong, Playstation;
    - Plan de cariera de lunga durata.