Junior Product Manager- BRD Asigurari de Viata

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BRD - Groupe Société Générale active.

Vezi toate job-urile Junior Product Manager- BRD Asigurari de Viata active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: BRD - Groupe Société Générale
Domeniu:
  • Management - Consultanta
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.07.2019
    Remote work: On-site

    Candidatul ideal:

    • Studii superioare finalizate
    • Experienta in domeniul asigurarilor de viata (in special credit life) – 1-2 ani
    • Expertiza in domeniul managementului de produs (produse, servicii auxiliare, servicii suport, etc) – min 1 an
    • Capacitate de adaptare rapida la cerintele postului
    • Abilitati de lucru in echipa
    • Cunostinte de legislatie din domeniul asigurarilor
    • Cunostiinte in domeniul bancasurance, preferabil
    • Cunostinte solide PC – MS Office
    • Orientare spre client si empatie in relationarea cu colegii si clientii externi
    • Proactivitate si comunicare eficienta
    Responsabilitati principale:
    • Contribuie la dezvoltarea si administrarea  produselor de asigurare in colaborare cu departamentele de vanzari, actuariat si marketing
    • O buna cunoastere a pietei de asigurari de viata
    • Contribuie la  monitorizarea produsului dupa lansare (monitorizarea productiei si a despagubirilor, rate de penetrare, probleme operationale, plangeri, intrebari din retea)
    • Monitorizeaza piata alocata
    • Contribuie la activitati de marketing (, promovare, distributie) in colaborare cu celelate departamente implicate si in special cu departamentul de marketing operational si comunicare;
    • Contribuie la promovarea produselor companiei
    • Coordonarea lansarii produsului coordonat

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Buftea, Otopeni,

    Vezi job-uri similare (119)