Inginer Proiectant Structuri Metalice (companie internationala)

Angajator: QLT
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.06.2019

    Simți că a venit momentul să faci o schimbare în carieră? Dacă ești în căutarea unui job de calitate, te invităm să ne trimiti cv-ul. Mâine poate fi prima zi în care să vă valorificați potențialul exact așa cum doriți.

    "Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)"

    Cerinte

    Compania oferă servicii de consultanță și inginerie civila în domeniul liniilor electrice aeriene de inalta tensiune, subterane și submarine, stațiilor de transformare, antenelor de telecomunicații și structurilor metalice.

    Cerinte:
    Absolvent al Facultății de Construcții Civile;
    Experienta in proiectare structuri metalice- reprezinta un plus;
    Cunostinte bune software de calcul structural;
    Cunsotinte de limba engleza si/sau franceza;
    Dispus la deplasari în țară și în străinătate (Africa și Asia).
    Cunoasterea programelor MS Office si AutoCAD;
    Cunoasterea standardelor EC reprezinta un avantaj
    Carnet auto ctg B.

    Responsabilitati

    Elaborarea proiectelor de fundatii linii electrice de inalta tensiune (inclusiv fundatii pe piloti forati);
    Intocmirea oferelor tehnice conform caietelor de sarcini;
    Elaborarea caietelor de sarcini;
    Calcul static al structurilor metalice, elaborarea documentatiei tehnice;
    Verificarea documentatiei primite de la Contractori;
    Intocmirea adreselor catre Beneficiar si Contractor, urmarirea implementarii modificărilor;
    Participă și supraveghează la întocmirea detaliilor tehnice;
    Deplasarea în teren pentru verificarea calității lucrărilor, pentru stabilirea soluțiilor tehnice;
    Intocmirea documentației economice.

    Alte informatii

    Oferta:
    Salariu corelat cu experienta profesionala;
    Asigurare medicala, bonuri de masa;
    Contract de munca full time, perioada nedeterminata.