Customer Care Representative

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Sameday Courier active.

Vezi toate job-urile Customer Care Representative active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: Sameday Courier
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.12.2019

    Am intrat pe piața de curierat din România de peste 10 ani și oferim servicii standardizate și specifice.
    Pentru că ne tratăm clienții cu același respect cu care ne-am dori să fim tratați, cerințele lor și timpii de livrare sunt mereu o prioritate pentru noi. In prezent, avem un procent bun de livrare „on time”, suntem in media superioara a pietei de curierat romanesti. Pentru 2019, ne propunem sa realizam ceea ce pana acum parea imposibil in piata de curierat, mai exact ca din fiecare 100 de trimiteri, 99 sa le livram la timp.

    Cerinte

    Te incurajam sa aplici daca:

    - Iti doresti un job pe perioada nedeterminata;
    - Ai cunostinte foarte bune de utilizare a calculatorului;
    - Iti place sa interactionezi cu clientii prin intermediul telefonului;
    - Esti dornic/a de un program flexibil, cu mai multe zile libere pe luna;
    - Ai atentie la detalii si te adaptezi usor situatiilor aparute;
    - Iti place sa lucrezi in echipa si esti o persoana responsabila;

    Responsabilitati

    Preluarea solicitarilor clientilor - prin e-mail si telefonic;
    Redirectionarea solicitarilor catre departamentele specializate;
    Furnizarea informatiilor complete legate de colete/servicii;
    Transmitere oferte;
    Centralizare si organizare informatii inter-departamentale.

    Alte informatii

    Locatie:
    Sema Parc - statia de metrou Petrache Poenaru;
    Program: L-V, o zi lucrata cu o zi libera.