Sef Santier

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Adina Bigas active.

Vezi toate job-urile Sef Santier active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Angajator: Adina Bigas
Domeniu:
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ploiesti
  • Targoviste
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 14.10.2019

    Oferim servicii de consultanta resurse umane si recrutare personal pentru companii in crestere sau aflate in etape de transformare organizationala.

    Mai jos puteti gasi informatii cu privire la profilul pentru care recrutam acum pentru un Client de-al nostru.

    Cerinte

    1. Nivelul de studii : Studii superioare în domeniul construcțiilor.

    2. Calificări / specializări necesare
    • Pregatire profesională și experiență practică în domeniu
    • Cursuri de calificare în construcție

    Responsabilitati

    1. Obiectivele postului

    • Administrarea, conducerea și ducerea la îndeplinire a proiectelor
    • Coordonarea personalului din subordine
    • Supervizarea echipelor de execuție
    • Răspunde de realizarea instruirilor si de respectarea normelor SSM în șantier

    2. Descrierea sarcinilor / atribuţiilor / activităţilor postului

    • Se ocupă de organizarea șantierului.
    • Planifică, organizează și programează lucrările în șantier (zilnic, saptamanal, lunar si pe intreaga perioada de derulare a proiectului)
    • Realizează zilnic jurnalul de șantier din care reiese situația lucrărilor planificate versus lucrări realizate.
    • Aproba note de comandă pentru materiale, utilaje, servicii
    • Gestionează aprovizionarea cu materiale a șantierului.
    • Urmărește asigurarea parametrilor de calitate.
    • Coordonează personalul aflat în subordine și supervizează echipele de execuție – subcontractori.
    • Asigură instructaj SSM, PSI și protecția mediului și aplică regulile de SSM, PSI și protecția mediului în șantier.
    • Respectă cu strictețe regulile de protecție a muncii și PSI. și informează administratorul cu privire la accidentele de muncă suferite.
    • Verifică si raspunde de respectarea normele de protecție a muncii de către personalul aflat în subordine, de catre SBA si toti vizitatorii din santier.
    • Respectă riguros tehnologiile de execuție și instrucțiunile privind exploatarea și întreținerea mijloacelor și uneltelor de producție, fiind responsabil de corecta și buna utilizare a tuturor utilajelor de pe șantierul său.
    • Se ocupă de construirea imobilului și de execuția modificărilor solicitate.
    • Întocmește raportul de extrabugetari (împreună cu Inginerul Tehnic și cu Managerul de Proiect).
    • Identifică necesarul de materiale.
    • Implementează graficul de lucrări și răspunde de respectarea lui.
    • Analizează estimările valorice de lucrări.
    • Întocmește panoul de șantier.
    • Se asigura de plata taxei și depunerea anunțului de începere al lucrărilor (ISC).
    • Urmareste respectarea planului fazelor determinante.
    • Trimite situațiile / rapoartele de lucru persoanelor interesate.
    • Oferă clarificări/informații suplimentare în cazul unei comenzi de aprovizionare.
    • Gestionează contestațiile si garantiile primite din partea clienților.
    • Stabilește zonele de depozitare pentru materiale (platforme exterioare).
    • Coordonează colectarea, sortarea și evacuarea deșeurilor.
    • Gestionează organizarea de santier.
    • Raspunde de curățenia periodică și de cea finală pentru predarea imobilului.
    • Execută alte activități în legătură cu îndeplinirea sarcinilor de serviciu precizate de persoanele care au acest drept.

    Alte informatii

    Pachet salarial competitiv, masina inclusa.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (49)