Contabil AP, Taxe, GL

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.

Vezi toate job-urile Contabil AP, Taxe, GL active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Calarasi
  • Fetesti
  • Oltenita
  • Actualizat la: 03.08.2019

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    Studii superioare economice finalizate;
    Cunoasterea legislatiei contabile si fiscale in vigoare;
    Experienta minim 3 ani in activitatea financiar – contabila;
    Experienta intr-o pozitie similara, constituie un avantaj
    Abilitati de lucru cu sisteme contabile;
    Cunostinte de operare Ms Office;
    Orientare spre rezultat, proactivitate, abilitati de analiza si control;
    Abilitati de comunicare;
    Capacitatea de a lucra cu termene limita;
    Abilitatea de a lucra atat independent cat si in echipa;
    Limba engleza - cunostinte medii

    Responsabilitati

    Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate
    Verifica/ efectueaza inregistrarea facturilor de furnizori/ taxe/ contabilitate generala
    Intocmire si inregistrarea diverselor note contabile si alocarea cheltuielilor pe centre de cost / buget;
    Verificarea si urmarirea rulajelor si soldurilor lunare din balanta contabila;
    Pregatirea fisierelor pentru verificarea operatiunilor care intra sub incidenta impozitului pe nerezidenti;
    Pregateste reconcilieri lunare si diferite raportari statistice;
    Intocmire declaratii taxe locale, plati de impozite si taxe catre buget;
    Participarea la pregatirea situatiilor financiare semestriale/anuale conform cerintelor Grupului si a legislatiei in vigoare;
    Participarea la procesul de audit;
    Asigura suport contabil pentru colegi si celelalte departamente din firma si pentru partenerii cu care aceasta are relatii contractuale;
    Interfata de comunicare cu clientii legat de problemele contabile si fiscale intervenite la analiza documentelor prin consultare cu reprezentantii companiei de consultanta externa;
    Operatiuni legate de reconciliere, arhivare si inchidere de luna;
    Participarea la implementarea/mentinerea/imbunatatirea controalelor si a procedurilor interne;
    Participa la intocmirea raportarilor lunare.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Strainatate,

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (471)