Economist (departament taxe si fiscalitate) - Calarasi

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Calarasi
  • Actualizat la: 25.06.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, lider mondial in domeniul construcţiilor, suntem in cautarea unui Economist.

    - Studii superioare profil economic/financiar/contabil;
    - Cel putin 3 ani experienta pe o pozitie similara (accent pe fiscalitate/intocmire
    declaratii);
    - Buna cunoastere a pachetului MS Office, Excel - avansat;
    - Limba engleza nivel mediu – avansat.

    Responsabilitati

    - Asigura inregistrarea documentelor contabile, calitatea inregistrarilor si raportarilor in
    concordanta cu legislatia locala si a grupului;
    - Intocmeste declaratiile fiscale conform legislatiei in format ANAF;
    - Intocmeste rectificative la zi aferente declaratiilor depuse ori de cate ori se impune;
    - Calculeaza impozitul pe profit/trimestrial si intocmeste declaratia anuala impozit de
    profit;
    - Transmite rapoarte finale pentru revizuire catre consultanti fiscali externi;
    - Efectueaza diverse verificari in inchideri de luna.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Pachet salarial atractiv;
    - Tichete de masa in valoare de 15 lei/ zi;
    - Asigurare medicala privata;
    - Decontarea partiala a transportului sau asigurarea acestuia, dupa caz;
    - Program de lucru office: L-V, 08.00 – 16.30;
    - Contract pe perioada nedeterminata.