Credit Controller Jr - perioada determinata

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Kwizda Agro Romania active.

Vezi toate job-urile Credit Controller Jr - perioada determinata active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Kwizda Agro Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: temporar
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 02.08.2019

    Suntem prezenți în România pentru a oferi fermierilor români cele mai bune și mai noi soluții de protecție și nutriție a culturilor. Inovația tehnologică este un concept de căpătâi pentru că domeniul agricol devine din ce în ce mai dinamic și mai competitiv, iar noi ne dorim să rămânem sus în ceea ce privește încrederea și preferințele fermierilor și, implicit, poziția pe piață.

    Cerinte

    - Studii superioare economice;
    - Cunostinte foarte bune operare PC MSOffice (Excel, Word);
    - Limba engleza scris/vorbit, nivel mediu - avansat;
    - Capacitate de organizare si de a respecta termene limita;
    - Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
    - Placere si abilitate de a invata lucruri noi;
    - Responsabilitate, corectitudine si seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
    - Spirit de echipa si abilitati sporite de comunicare;

    Responsabilitati

    - Realizeaza analiza si controlul clientilor pe baza politicii de risc a companiei;
    - Realizeaza inrolarea clientilor noi in sistem dupa aprobarea limitei de credit;
    - Gestionarea garantiilor primite de la clienti;
    - Verifica limita de credit a clientilor conform statusului facturilor emise;
    - Monitorizeaza termenele de plata, sesizeaza, raporteaza si rezolva eventuale nereguli intampinate;
    - Gestioneaza relatia directa cu clientii interni;
    - Intocmeste situatii si rapoarte specifice de activitate, centralizari si situatii speciale;
    - Colaboreaza intern cu departamentul de Vanzari;
    - Asigura implementarea politicilor si procedurilor de credit si de colectare;
    - Furnizeaza rapoarte privind componenta si varsta creantelor;
    - Opereaza punctaje cu clientii in cazul diferentelor de sold;
    - Raspunde pentru analiza termenelor de plata, setarea limitelor de credit si a deblocarilor clientilor (in baza aprobarilor primite);
    - Realizeaza sondarea aleatorie a clientilor in vederea confirmarii situatiei debitelor;
    - Evidenta discounturilor acordate clientilor;

    Alte informatii

    Oferim contract pe perioada determinata de 1 an.

    Beneficii:
    - pachet salarial atractiv;
    - tichete de masa;
    - telefon de serviciu;
    - asigurare medicala;

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (81)