Specialist Google Ads (AdWords)

Angajator: The Markers
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Marketing
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.06.2019

    The Markers Consult este o agentie de marketing online si publicitate, fondata in 2013, care are ca scop cresterea vanzarilor clientilor din portofoliu si obtinerea de rezultate vizibile pin campaniile derulate.

    Misiunea noastra este aceea de a ajuta companiile romanesti sa se dezvolte prin campanii de marketing online eficiente si profitabile.

    Viziunea noastra este reprezentata printr-un mediu de afaceri sanatos, care functioneaza dupa principii morale etice si sanatoase, un mediu de afaceri care crede in marketingul online si are intotdeauna atentia tintita catre rezultate si atingerea obiectivelor.

    Cerinte

    Ce vrem noi de la tine?

    Sa fii entuziast
    Sa dai dovada de creativitate
    Sa fii serios
    Sa cunosti limba engleza
    Sa ai atentie la detalii
    Sa iti placa cifrele
    Sa fii curios si sa iti doresti sa inveti lucruri noi, sa fii autodidact
    Sa gestionezi bine timpul si sa te incadrezi in termene
    Sa fii responsabil
    Sa iti placa marketing-ul online si tot ceea ce tine de acest domeniu
    Sa ai certificarile Google
    Sa ai minimum un an de zile experienta in implementarea si optimizarea de campanii Google Ads
    Sa stii sa utilizezi Google Analytics, sa interpretezi datele oferite de acesta si sa iei decizii pe baza lor
    Sa stii care sunt bunele practici in privinta optimizarii ratei de conversie a site-urilor

    Responsabilitati

    Planificarea, implementarea si monitorizarea de campanii Google Ads
    Crearea textelor necesare anunturilor publicitare conform bunelor practici
    Monitorizarea si optimizarea zilnica a campaniilor
    Analiza permanenta a rezultatelor cu ajutorul lui Google Analytics si efectuarea de propuneri de optimizare;
    Crearea de rapoarte saptamanale / lunare pentru campaniile rulate.
    Analiza si identificarea de modalitati de imbunatatire si optimizare a ratei de conversie.

    Alte informatii

    Ce iti oferim?

    Salariu fix, comision si bonusuri atractive din proiectele gestionate
    Oportunitati de invatare
    Echipa tanara si vesela
    Oportunitati de avansare alaturi de noi si crestere odata cu compania
    Atmosfera frumoasa de lucru
    Interes fata de dezvoltarea ta prin sansa de a participa la traininguri, conferinte si evenimente din domeniu
    Acces la instrumente de lucru moderne, care sa te ajute la eficientizarea activitatii tale
    Program de lucru flexibil
    birou in zona centrala, aproape de metrou;
    participarea in proiecte interesante si provocatoare care te ajuta sa nu intri niciodata in rutina ;
    renegocierea salariului dupa 3/6 luni in functie de performante si implicare.