SQL Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Carturesti active.

Vezi toate job-urile SQL Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Carturesti
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.07.2019

    La Cărturești ne străduim zi de zi să le facem viața mai frumoasă tuturor celor care ne trec pragul, să le împlinim așteptările, să îi delectăm și să îi surprindem plăcut cu produsele și serviciile noastre. Construim librării frumoase și primitoare, lucrând cu unii dintre cei mai renumiți arhitecți, selectăm cele mai bune cărți, titluri de muzică și filme, alegem cele mai ingenioase și mai atrăgătoare cadouri și obiecte de design, organizăm și găzduim sute de ateliere și evenimente interesante, ne implicăm în viața comunității și susținem proiecte culturale și sociale.

    Considerat de revista Forbes drept cel mai cool brand românesc în 2014, Cărturești împlinește în curând 15 ani de când a deschis prima librărie, într- o clădire bucureşteană de pe Strada Edgar Quinet, nr. 9. De atunci, am fost incluși de trei ori în selecția Superbrands, am creat împreună cu OAR cel mai mare festival urban din București, Street Delivery (cu versiuni locale în Iași, Timișoara și de anul acesta în Cluj), am găzduit și organizat mii de evenimente culturale în cele 17 librării din rețea.

    Acest lucru este posibil cu contribuția entuziastă și generoasă a tuturor celor care lucrează la Cărturești.

    Cărturești este o organizație 100% românească, cu un management antreprenorial, activ, implicat și preocupat de bunul mers al lucrurilor, unde vei putea beneficia de:

    Oportunitatea de a contribui creativ la continua transformare a Cărturești prin procesele consultative din interiorul organizației unde cele mai bune sugestii/ idei sunt și puse în practică;
    Sprijin și încurajare în identificarea și realizarea obiectivelor profesionale și personale;
    Interesul organizației și managementului pentru persoana reală;
    Programe de training cu adresabilitate specifică dar și generală, atât de dezvoltare profesională, cât și personală;
    Oportunități de creștere și dezvoltare în interiorul organizației (echipe de achiziții, departamentul online, resurse umane, IT, PR și marketing, financiar și contabilitate);
    Oportunități de exprimare/ dezvoltare a creativității prin implicarea în proiectele și acțiunile Cărturești (Street Delivery, ROD/ Romanian Design și multe altele).

    Cerinte

    Ai noțiuni minime de IT software și hardware, sisteme de operare, rețele de calculatoare
    Ai cunoștințe solide Microsoft SQL Server și programare Transact SQL
    Deții experiență relevantă în utilizarea unui ERP, cu avantaj dacă cunoști TotalSoft Charisma
    Îți plac provocările și ești curios să înțelegi noțiuni diverse de business
    Știi să te organizezi și ai capacitatea să lucrezi cu termene
    Ai flexibilitate și ești ușor adaptabil
    Relaționezi si colaborezi bine cu ceilalți

    Responsabilitati

    Preiei tichetele cu cerințe tehnice de la utilizatori / beneficiari și te ocupi de rezolvarea lor.
    Faci dezvoltări de rapoarte și instrumente de analiză.
    Participi activ în procesele de analiză, specificare, dezvoltare și implementare a proiectelor IT centrate pe componenta ERP a companiei.

    Alte informatii

    BENEFICIILE TALE:

    Program flexibil
    Nivelul de salarizare variază în funcție de abilitățile și experiența ta
    Tichete de masă
    Asigurare de sănătate
    Decont de transport
    Primă de vacanță
    Discount special la toate cumpărăturile din Cărturești

    ȘI CEVA ÎN PLUS:

    Participi la traininguri interne și ai invitații la conferințe, workshopuri, concerte sau alte evenimente culturale. Ești mereu la curent cu noutățile din domeniu & cunoști oameni interesanți și personalități din lumea culturală.

    Poți să inovezi, să te implici în proiecte interdepartamentale și să îți vezi ideile implementate.

    Ai cei mai cool colegi, iar extensia biroului tău este o librărie întreagă.

    Considerat de revista Forbes drept cel mai cool brand românesc în 2014, Cărturești împlinește anul acesta 19 ani de când a deschis prima librărie, într- o clădire bucureşteană de pe Strada Edgar Quinet, nr. 9. De atunci, am fost incluși de trei ori în selecția Superbrands, am creat împreună cu OAR cel mai mare festival urban din București, Street Delivery (cu versiuni locale în Iași, Timișoara, Cluj, Baia Mare, Alba -Iulia, Sibiu și Bacău), am găzduit și organizat mii de evenimente culturale în librăriile din rețea.

    VREI SĂ TE ALĂTURI ECHIPEI NOASTRE?

    Cărturești nu stă pe loc. Suntem o echipă curioasă, plină de energie, în continuă transformare. Avem 26 de librării în București și în țară și un magazin online și în fiecare zi ne propunem să oferim o experiență specială clienților noștri, fie că este vorba de a le recomanda o carte nouă sau de a le găsi un titlu clasic mult căutat, fie că îi ajutăm să aleagă cel mai potrivit cadou sau pur și simplu le oferim ocazia să se relaxeze plimbându-se printre rafturi.

    Oportunitatea de a contribui creativ la continua transformare a Cărturești prin procesele consultative din interiorul organizației unde cele mai bune sugestii/idei sunt și puse în practică;
    Interesul organizației și al managementului pentru persoana reală;
    Oportunități de creștere și dezvoltare în interiorul organizației;
    Oportunități de exprimare/dezvoltare a creativității prin implicarea în proiectele și acțiunile Cărturești (Street Delivery, ROD/Romanian Design, Școala Librarilor și multe altele).

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Remote

    Vezi job-uri similare (219)