Online Marketing Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Digi | RCS RDS active.

Vezi toate job-urile Online Marketing Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Digi | RCS RDS
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.08.2019

    Suntem cel mai important operator din piata serviciilor integrate de comunicatii din Romania.Suntem lider pe segmentul serviciilor de televiziune si pe cel al serviciilor de internet si suntem principalul operator alternativ in furnizarea serviciilor de telefonie fixa.
    Am ajuns aici fiindca ne-am bazat pe tehnologia performanta, permanent eficientizata astfel incat sa corespunda cerintelor din ce in ce mai mari ale clientilor nostri. Ne-am bazat la fel de mult pe puternica si profesionista echipa RCS & RDS, formata din mii de oameni.
    Echipa RCS & RDS este foarte importanta pentru noi si vrem sa o extindem cu noi colegi, capabili sa ne sustina in demersul nostru de a ramane lider in piata serviciilor de telecomunicatii.

    Cerinte

    - Studii superioare in marketing, economie sau echivalent;
    - Cunostinte bune de lucru cu Google AdWords, Google Analytics;
    - Cunostinte solide in social media pe diverse platforme (Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube, Instagram etc.);
    - Cunostinte solide de HTML;
    - Cunostinte solide in utilizarea WordPress;
    - Experienta cu lucrul in alte sisteme de content management (CMS);
    - Utilizator avansat al Microsoft Office;
    - Experienta in Paid Advertising, PPC, SEO, SEM este considerata avantaj;
    - Aptitudini analitice profunde si gandire cifrica;
    - Limba engleza scris si vorbit – fluent;
    - Sa fie la curent cu cele mai noi tendinte si cu cele mai bune practici in marketingul online.

    Responsabilitati

    - Va lucra cu echipele interne, se va concentra pe strategiile de emailing, digital, social media si web marketing si va cauta modalitati de integrare a tuturor acestor elemente in planurile generale de marketing;
    - Va sprijini campaniile de dezvoltare, va inlesni aprobarile si va gestiona in mod coerent executia campaniilor de marketing online;
    - Va contribui la dezvoltarea marcilor companiei si va crea concepte de marketing online pentru fiecare portofoliu de eveniment;
    - Va genera rapoarte analitice pentru campanile de email si trafic web;
    - Isi va asuma rolul de a integra comunicarea online in dezvoltarea campaniilor de marketing folosind canalele web si social media;
    - Va colabora in mod eficient cu Brand Managerii si echipele interne pentru a propune, dezvolta si executa campaniile online in directia realizarii indicatorilor specifici, precum si a planului de vanzari;
    - Va planifica si executa toate paginile web, SEO/SEM, bazele de date, email, campanile de display si publicitate;
    - Va gestiona rezultatele tuturor campaniilor de digital marketing si va evalua rezultatele (ROI si KPI);
    - Va identifica tendintele si informatiile pietei si va optimiza bugetele aferente canalului digital;
    - Va genera noi strategii de crestere ;
    - Va planifica, executa si cuantifica testele de conversie;
    - Va evalua experientele integrate adresate consumatorului pe toate canalele (B2B si B2C).

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Digi | RCS RDS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Digi | RCS RDS >>

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (9)