Asistent Administrare Inchirieri Mogosoaia

Angajator: Bergerat Monnoyeur
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.06.2019

    Bergerat Monnoyeur, dealerul exclusiv al marcii Caterpillar®, asigura vanzarea, inchirierea, intretinerea si reparatiile pentru o gama completa de utilaje pentru constructii, cariere si balastiere, industrie, etc. Prezent atat in Romania cat si in Franta, Belgia, Polonia, Luxemburg si Algeria, Bergerat Monnoyeur ofera perspective multiple de evolutie in diferite domenii de activitate.
    Sediul Bergerat Monnoyeur Romania se afla la Mogosoaia (in apropiere de Bucuresti), insa activitatea noastra se intinde pe intreg teritoriul tarii. Astfel, aproape jumatate din personalul nostru isi desfasoara activitatea in afara sediului central: responsabili comerciali, mecanici, personal administrativ.
    Bergerat Monnoyeur dezvolta o politica sociala fondata pe valori umaniste si pe preocuparea constanta pentru performanta si modernitate. Profesionistii pasionati de domeniul tehnic gasesc aici posibilitati importante de evolutie profesionala ca recunoastere a angajamentului si motivatiei lor.

    Cerinte

    CONDIȚII DE OCUPARE

    Studii medii;
    Experienta anterioara in activitati de natura comerciala;
    Constituie avantaj experienta comerciala in domeniul utilajelor de constructii, industriale sau agricole/ autovehicule/ material rulant sau domenii conexe, in una din urmatoarele activitati: service, intocmire/ ofertare lucrari, facturare clienti, receptie/ baze de date/ corespondenta clienti;
    Bune cunostinte de limba engleza;
    Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint);
    Orientare catre client;
    Abilitati de comunicare si relationare;
    Capacitate organizatorica;
    Capacitate si disponibilitate pentru lucrul in echipa

    PROFIL CANDIDAT

    Seriozitate, dinamism, atentie la detalii;
    Perseverenta in indeplinirea obiectivelor;
    Spirit practic si organizat;
    Disponibilitate pentru lucrul în echipă.

    Responsabilitati

    Administreaza relatia cu clientii de servicii de inchiriere utilaje;
    Informeaza clientii referitor la conditiile financiare si organizatorice ale serviciilor oferite;
    Pregateste cotatiile de pret si intocmeste facturile corespunzatoare;
    Calculeaza tarifele pentru refacturarea serviciilor;
    Organizeaza si urmareste transportul utilajelor;
    Gestioneaza solicitarile de interventie tehnica;
    Urmareste ofertele si afacerile in derulare;
    Urmareste si actioneaza in directia recuperarii creantelor de la clienti;
    Intocmeste oferte, acorduri comerciale, corespondenta de afaceri, prezentari;
    Intreprinde activitati de promovare a serviciilor si identificare de noi clienti: prospectare prin telefon;
    Indeplineste activitati administrative: clasare, arhivare documente;
    Sprijina si contribuie la optimizarea activitatii echipei de inchirieri

    Alte informatii

    Ce iti oferim?

    Șansa de a lucra într-o echipă de profesioniști, alături de care vei crește;
    Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță, prime de fidelitate în funcție de vechime, acces la o gama variată de formări;
    Beneficii diverse, de la pachete de asigurări, până la zile de concediu în funcție de vechimea in companie;
    Masa de pranz asigurata.