Reprezentant vanzari la birou

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 17.06.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    1 an experienta intr-un post similar in vanzari;
    Cunostinte de operare PC si sisteme informatice;
    Studiile (medii sau superioare) in industria lemnului, constituie avantaj;
    Limba engleza si/sau germana nivel mediu;
    Competente de negociere si usurinta in comunicare;

    Capacitate de organizare si planificare.

    Responsabilitati

    Acorda suport atat pentru reprezentantul de vanzari din teren alocat, cat si pentru clientii din portofoliul acestuia;
    Administreaza clientii din portofoliul reprezentantului de vanzari din teren alocat pe grupa de produse;
    Prezinta, promoveaza si vinde produsele in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
    Proceseaza comenzile si cererile de oferte primite de la clienti, emite confirmarile de comanda si lanseaza notele de livrare;
    Asigura suport clientilor prin punerea la dispozitie telefonic sau prin e-mail a informatiilor despre produse, disponibilitatea unui produs in stoc, informatii despre preturi si conditii comerciale, termene de livrare, promotii, lichidari de stocuri;
    Negociaza contractele in limita autoritatii postului;
    Intocmeste situatii si rapoarte conform solicitarilor.

    Se ofera:posibilitatea unei cariere de succes, cu un pachet salarial pe masura performantelor, in cadrul unei companii multinationale cu rezultate excelente pe plan international.