Declarant Vamal debutant - Aeroport Otopeni

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SOLI active.

Vezi toate job-urile Declarant Vamal debutant - Aeroport Otopeni active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: SOLI
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Internship
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Otopeni
  • Actualizat la: 18.06.2019

    SOLI a aparut din dorinta de a oferi clientilor si candidatilor nostri solutii inovative si o noua abordare a proceselor clasice de recrutare.

    Cerinte

    Recrutam 2 persoane pentru postul de Declarant Vamal debutant.

    Compania pentru care recrutam ofera servicii logistice complete (depozitare, transport, documente vamale) la nivel international.
    Locatie: Aeroport Otopeni (se ofera transport din Bucuresti, respectiv Ilfov si Prahova).

    Experienta nu este necesara, insa reprezinta avantaj (daca exista).

    Cerinte:
    - Dorinta de a invata si de a-si consolida/construi cariera in domeniu;
    - Flexibilitate
    - Spirit de echipa
    - Cunostinte limba Engleza - cel putin nivel mediu / conversational
    - Abilitati bune de comunicare
    - Orientarea catre rezultat
    - Persoana organizata, atenta la detalii
    - Initiativa

    Responsabilitati

    Compania a prevazut o perioada de formare de aproximativ 12 luni, timp in care candidatii vor putea asimila toate informatiile necesare desfasurarii activitatii.
    Perioada de formare poate fi si mai scurta, in functie de fiecare candidat.

    Responsabilitati dupa perioada de formare:
    - Intocmire declaratii vamale import, export şi tranzit;
    - Respecta procedurile administrative si legile vamale in realizarea declaratiilor vamale;
    - Mentine legatura cu clientii pentru instructiuni ce privesc formalitatile vamale;
    - Efectuarea controlului documentelor in vederea verificarii operatiunilor de comisionare vamala;
    - Sustinerea declaratiilor vamale in fata autoritatilor;
    - Reprezentarea companiei in relatiile cu partenerii de afaceri in activitatea de comisionare vamala.

    Alte informatii

    Oferta:
    - Transport asigurat din Buc / IF / PH
    - Formare profesionala pentru postul de Declarant Vamal (8-12 luni)
    - Contract de munca pe perioada determinata de 3 luni, cu posibilitate de prelungire pe perioada nedeterminata, in functie de implicare
    - Tichete de masa 15 lei / zi
    - Salariu NET (In primul an salariul se renegociaza la aprox 3 - 4 luni)
    - 1800 lei pentru primele 3 luni.
    - 2000 - 2300 lei net, dupa primele 3 luni, cu conditia prelungirii contractului
    - peste 2300 lei (negociere individuala, in functie de rezultate) - dupa aprox 6 luni

    BUCURESTI,