Client Support Representative with French (Call Center)

Angajator: BIA Human Resource Management Services
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.08.2019

    BIA Human Resource Management Services a fost infiintata in anul 1992, fiind una dintre primele companii de resurse umane din Romania. Compania a inceput prin a oferi servicii de executive search si s-a dezvoltat odata cu extinderea mediului de afaceri din Romania.
    Ulterior, in portofoliul nostru au fost adaugate servicii precum recrutarea si selectia de personal, salarizarea si administrarea de personal, consultanta in managementul resurselor umane, asistenta pentru expatriati, leasing de personal (agent de munca temporara) si consilierea in tranzitie de cariera.
    BIA HR este unul dintre pionierii serviciilor profesionale de resurse umane din Romania, de aceea suntem alaturi de managerii de HR de peste doua decenii. Astfel, de mai bine de 25 de ani, partenerii nostri, cele peste 200 de companii din diverse domenii de activitate care au ales sa lucreze cu noi, au beneficiat de cunostintele si abilitatile specialistilor nostri, precum si de beneficiile tehnologiilor pe care acestia le folosesc in activitatea de zi cu zi.
    Din momentul intrarii in vigoare a GDPR-ului, BIA a luat toate masurile necesare pentru a asigura respectarea noilor standarde privind protectia datelor si continua sa trateze cu un interes crescut acest aspect. In acest sens investim constant in cresterea nivelului de securitate a sistemelor de prelucrare date si in instruirea propriilor angajati. Pe langa aspectul legal implicat, acest demers a presupus implementarea de masuri tehnice suplimentare in vederea protectiei datelor, dar si o eficienta operationala mai mare. Respectarea GDPR-ului a crescut increderea si loialitatea partenerilor nostri si a adus satisfactie propriilor angajati.

    Cerinte

    BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Client Support Representative with French. Pozitia este vacanta pentru o companie care ofera solutii audio-video.

    SKILLS AND EXPERIENCE
    • French – proficient level;
    • English - working language level;
    • Very good computer skills, excellent knowledge of MS Office applications;
    • Responsible, well organized, extremely thorough, open, assertive, proactive, analytical and logical person;
    • Excellent team player as well as independent worker, cross-cultural communication skills are a plus.

    Responsabilitati

    The Client Service&Support team is the key point in the interaction with clients. This position requires handling calls and emails from the clients, resolving product and service problems.

    JOB REQUIREMENTS
    • Take in charge new incidents (inbound calls, emails), put them into the ticketing system and then provide support following troubleshooting procedures and using specific applications;
    • Follow up incidents where necessary (call back the clients, communicate with the internal departments on escalated issues);
    • Provide the clients with information regarding the status of their incidents;
    • Report technical problems following specific procedures.

    Alte informatii

    Benefits:

    • The ability to join a multinational renowned company;
    • Motivational salary package;
    • Pleasant and organized work environment.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BIA Human Resource Management Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a BIA Human Resource Management Services >>