Inginer achizitii mijloace fixe

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Frigoglass active.

Vezi toate job-urile Inginer achizitii mijloace fixe active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Frigoglass
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 29.05.2019

    Frigoglass is a strategic partner to beverage brands throughout the world. We are the global leader in the Ice Cold Merchandisers (ICM) market and the principal supplier of glass packaging in the high growth markets of West Africa. Frigoglass has long-standing relationships with blue chip customers in the soft drinks and beverage industries. Our bespoke Ice Cold Merchandisers (beverage coolers) enhance our customers’ beverage branding and trigger immediate beverage consumption. At the same time, our leading innovations in the field of green refrigeration enable our customers to meet their ambitious sustainability and carbon emissions reduction targets.

    Cerinte

    -Studii superioare tehnice;
    -Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara;
    -Experienta in achizitionarea si evaluarea de echipamente pentru productie - constituie un avantaj;
    -Cunostinte de operare pe calculator (Microsoft Excel, Power Point, MS Project;)
    -Limba engleza-nivel avansat;

    Responsabilitati

    -Gestioneaza procesul de investitii incepand cu: aprobarea investitiilor, urmarirea procesului de comenzi de achizitii, a raportarii si facturarii investitiilor, a implemantarii proiectelor CAPEX, precum si a investitiilor conform bugetului;
    -Consolideaza propunerile de investitii si urmareste aprobarea acestora;
    -Pregateste documentatia necesara pentru aprobarea investitiilor;
    -Initializeaza in sistemul ERP procesul de aprobare al investitiilor si urmareste aprobarea acestora in sistem;
    -Monitorizeaza costul investitiei versus bugetul alocat;
    -Asigura controlul inventarului de mijloace fixe in fabrica;
    -Administreaza proiecte CAPEX incepand cu: studiul de fezabilitate si stabilirea solutiilor tehnice, colectarea si evaluarea cotatiilor, comanda, implementarea si evaluarea finala financiara a proiectului;

    Alte informatii

    Oferim:

    -Un mediu de lucru placut, dinamic si profesionist;
    -Pachet salarial competitiv, ce include programe de sanatate si wellness;
    -Oportunitati de dezvoltare profesionala;
    -Stabilitate;
    -Mediu de lucru multinational;

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Timisoara,

    Vezi job-uri similare (12)