Tehnician Debug - Electronics Manufacturing TSR

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Continental active.

Vezi toate job-urile Tehnician Debug - Electronics Manufacturing TSR active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Continental
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 10.08.2019

    The Interior division specializes in information management. It develops and produces network, information and communication solutions and services for cars and commercial vehicles. This enables and optimizes the control of the complex flow of information between the driver, passengers and the vehicle as well as mobile devices, other vehicles and the outside world. The focus is on systems integration. In addition, the Interior division is involved in cross-sector collaborations with leading companies.

    Cerinte:

    * Disponibilitate de lucra conform unui program în schimburi;
    * Studii medii tehnice;
    * Interpretare scheme electronice, specificații de test și de componente;
    * Experiență în repararea defectelor de lipire (exces, insuficiență cositor);
    * Cunoştințe de limba engleză la nivel mediu;
    * Cunoștințe de operare a calculatorului.

    Reprezintă avantaj:

    * Cunoaşterea standardelor de calitate IPC610, IPC7711/7721;
    * Cunoşterea proceselor de producţie.

    Responsabilitati:

    * Analizează produsele respinse la testele ICT/Funcţionale sau de inspecţie vizuală automată şi înregistrează rezultatele în baza de date internă;
    * Asigură primul nivel de decizie în cazul rebuturilor de producţie;
    * Furnizează rapoarte, în cazul defectelor de componente, către departamentul de calitate.

    Beneficii:

    * Al treisprezecelea salariu;
    * Spor pentru orele de noapte şi pentru cele din weekend;
    * Tichete de masă;
    * Posibilitati de dezvoltare proesionala;
    * Stabilitate;
    * Mediu de lucru la standarde internaţionale.

    Ready to drive with Continental? Take the first step and fill in the online application.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Continental. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Continental >>

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (16)