Manager Zonal Automatizare și Întreținere Electrică Brașov

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DARE active.

Vezi toate job-urile Manager Zonal Automatizare și Întreținere Electrică Brașov active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: DARE
Domeniu:
  • Constructii
  • Controlul calitatii
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Campulung Muscel
  • Fieni
  • Actualizat la: 13.06.2019

       DARE (Development Advice & Resources) is a consultancy company with a focus on helping organizations realize the potential in their people and on helping people discovering their talents. Services are organized into four areas: People Strategy; Organizational Performance; Talent Management; Adoption and Change Management Execution.

    Cerinte

    a) Studii: superioare tehnice (inginerie electrică, electronică, electrotehnică, automatică);
    b) Experienţă: minim 5 ani într-o poziţie similară la nivel de fabrică industrie grea;
    c) Competenţe personale: leadership, deschidere la nou, abilități de comunicare, managementul și dezvoltarea echipei, project management, business accumen; disponibilitate pentru deplasări la fabricile din țară cât și în străinătate, agilitate, autonomie, asumarea deciziilor, implicare;
    d) Competenţe profesionale: cunoştinţe tehnice electronică, automatică, IT, electrică; cunoştinţe automate programabile Siemens TIA Portal si Step 7; cunoştinţe despre structura şi funcţionalitatea sistemelor SCADA; proiectare Caddy++, metodologie TPM; limba engleză (scris, vorbit); cunoştinţe operare PC (MS Office si SAP).

    Responsabilitati

    Responsabil cu creșterea nivelului de autonomie în întreținere electrică și automatizare pe fiecare fabrică;
    Propune politici de digitalizare și diagnoză la distanță;
    Susține, răspunde de sau este responsabil de planificarea întregii activități de întreţinere, intervenţii, reparaţii electrice la instalaţiile şi utilajele din cadrul punctului de lucru, în concordanţă cu cerinţele de fabricaţie şi livrări, respectând legislaţia şi normativele în vigoare precum și instrucţiunile de întreţinere şi reparaţii specifice fiecărei instalaţii şi utilaj, cu încadrarea în normele de timp şi consumuri materiale;
    Coordonează activitatea șefilor de echipă electricieni din fabrici;
    Este responsabil de dezvoltarea competențelor tehnice și de leadership a șefilor de echipă electricieni din fabrici;
    Participă la elaborarea de instrucţiuni de lucru pentru activităţile, posturile şi lucrările de mentenanţă electrică, ţinând cont de particularităţile activităţilor şi a locurilor de muncă;
    Asigură gestionarea documentaţiei tehnice pe suport hârtie şi electronic astfel încât acestea să fie ușor accesibile;
    Participă cu propuneri la programele de investiţii, îmbunătăţiri, modernizări, răspunde de realizarea la termen a măsurilor ce-i revin din acestea;
    Face parte din comisia de examinare a electricienilor și răspunde de autorizarea acestora;
    Răspunde de verificările metrologice ale echipamentelor din fiecare fabrică și asigură păstrarea înregistrărilor;
    Verifică funcţionarea permanentă şi corectă a sistemelor şi dispozitivelor de protecţie, a aparaturii de măsură şi control, precum şi a instalaţiilor de captare, reţinere şi neutralizare a substanţelor nocive degajate în desfăşurarea proceselor tehnologice;
    Răspunde de cunoaşterea şi respectarea prevederilor şi documentelor SIM conform SR EN ISO 9001, SR EN ISO 14001; OHSAS 18001.
    Informează șeful ierarhic direct și investighează cauzele neconformităţilor, stabileşte şi implementează măsurile corective;
    Oferă relaţii în domeniul său de activitate când este solicitat de nivelele ierarhice superioare;
    Răspunde de cunoaşterea, respectarea şi aplicarea prevederilor legii privind sănătatea şi securitatea muncii şi normele metodologice de aplicare, normelor PSI, ROI si CCM.

    Alte informatii

    Ideal ar fi să aibă domiciliu în Câmpulung sau Fieni.
    Salariul, în funcție de experiență, este între 11.000 și 12.500 ron brut.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Campulung Muscel,