Account Receivable

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Account Receivable active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.05.2019

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    • Pregateste zilnic borderourile privind instrumentele de plata primite (bilete de ordin, cecuri) si asigura trimiterea lor la banca spre incasare conform procedurilor interne de lucru;
    • Initiaza si intocmeste PV de compensare pentru stingerea datoriilor reciproce conform procedurilor de lucru;
    • Gestioneaza clientii cu plata in rate din contul 267. Raspunde de corectitudinea soldului contului 267;
    • Mentine relatia cu clientii, deruleaza corespondenta si face reconcilieri solduri/punctaje periodice si la cerere;
    • Urmareste incasarea clientilor extrabusiness conform termenelor de plata. Intocmeste rapoarte specifice si emite informari cu privier la cecurie/biletele la ordin cu scadenta depasita si cele refuzate.
    • Monitorizeaza incidentele la plata;
    • Inregistreaza informatii legate de compensare si verifica corectitudinea inregistrarilor;
    • Gestioneaza relatia intre Shared Service Center si companie.

    Responsabilitati

    • Studii superioare (Contabilitate/Economie);
    • Minim 3 ani experienta in domeniul contabilitate, cu responsabilitati anterioare in zona de cilenti;
    • Cunostinte avansate utilizare PC;
    • Capacitate de analiza si de rezolvare a problemelor;
    • Spirit de echipa, comunicare si colaborare.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (171)