Coordonator Vanzari Field B2B SoHo

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UPC Romania active.

Vezi toate job-urile Coordonator Vanzari Field B2B SoHo active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: UPC Romania
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Buzau
  • Constanta
  • Actualizat la: 13.06.2019

    Suntem prezenți în peste 300 de localități cu serviciile noastre de televiziune (digitală, analogică și prin satelit) și telefonie, conectăm 1.179.500 de clienți la universul digital, prin tehnologii de ultimă generație, oferim customer experience și ne bucurăm de un portofoliu bogat de produse și servicii, unele aduse în premieră în România.
    Alege să fii și tu unul dintre membrii echipei UPC România!

    Cerinte

    *Studii superioare
    *Experienta de cel putin 3 ani in domeniul vanzarilor;
    *Experienta in domeniul comunicatiilor prin cablu si/sau comunicatiilor electronice reprezinta un avantaj;
    *Cunostinte foarte bune de lucru cu calculatorul (Excel, Word, PowerPoint, aplicatii specifice asociate pozitiei);
    *Cunostinte de limba engleza;
    *Abilitati excelente de lidership si management al vanzarilor;
    *Abilitati de comunicare, flexibilitate, deschidere la sugestii, gandire pozitiva, relationare interdepartamentala eficienta;
    *Foarte bune abilitati de formare, dezvoltare si motivare a echipelor;
    *Disponibilitate pentru activitate specifica vanzarilor in teren;
    *Permis de conducere, categoria B.

    Responsabilitati

    *Coordoneaza activitatea echipelor de agenti de vanzari Field B2B SoHo, care asigura vanzarea serviciilor companiei, in regiunea alocata;
    *Stabileste impreuna cu superiorul direct, obiectivele de vanzare pentru agentii din subordine pe zona alocata, monitorizeaza evolutia agentilor din echipa si sustine actiunile necesare in vederea atingerii si depasirii in mod constant a obiectivelor vanzari;
    *Este responsabil de implementarea si executarea strategiei de vanzari Field B2B SoHo in cadrul echipei de agenti pe care o coordoneaza;
    *Raporteaza Managerului Vanzari B2B SoHo rezultatele obtinute la nivel de echipa;
    *Se implica in procesul de recrutare si dezvoltare al echipei de agenti Field B2B SoHo pe care o coordoneaza;
    *Este responsabil de stabilirea si implementarea celor mai bune practici de relationare cu clientii UPC, in cadrul echipei pe care o coordoneaza, pentru a asigura relatii de calitate cu partenerii de business si prospectii, eficienta in vanzari si imaginea pozitiva a companiei.

    *Pachet salarial motivant si comisioane in functie de performanta;
    *Masina de serviciu
    *Oportunitati de dezvoltare profesionala;
    *Servicii medicale competitive;
    *Plan de asigurari;
    *Abonamente preferentiale pentru serviciile UPC.;
    *Discount-uri si reduceri pentru sali de sport si alti furnizori de produse si servicii.

    Calarasi, Constanta, Slobozia,

    Bacau, Braila, Constanta,

    Buzau,

    Vezi job-uri similare (10)