Customer Relationship Officer

Angajator: HR TIME
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.05.2019

    Noi credem cu tarie in alegerea "Omului potrivit la locul potrivit"!
    Este valabil deopotriva pentru companii, insa cu atat mai mult este valabil pentru fiecare dintre noi in alegerea si urmarea carierei potrivite!
    Consideri ca jobul nostru este potrivit pentru tine?
    Nu ai de facut decat sa aplici pe platforma sau ne trimiti CV-ul la adina.vladau@hrtime.ro

    Cerinte

    - Absolvent de studii superioare de preferat in domeniul economic; constituie un avantaj detinerea certificarii IMA;
    - Experienta anterioara minim 1-2 ani similara in domeniul financiar - bancar sau call center pe relatia cu clientii persoane fizice;
    - Abilitati de lucru in suita Office, prezinta avantaj experienta in lucrul cu soft bancar;
    - Abilitati avansate de relationare si comunicare cu persoanele fizice (adaptarea la diverse personalitati, solicitari);
    - Imbinarea lucrului in echipa cu atingerea obiectivelor individuale;
    - Orientarea catre oferirea de solutii;
    - Abilitati de persuasiune, empatie, negociere, auto-organizare si initiativa.

    Responsabilitati

    - Promovarea in front-office a produselor si serviciilor bancare ale ING Bank destinate persoanelor fizice (conturi, carduri, credite, asigurari, fonduri mutuale);
    - Participarea activa la realizarea target-ului de vanzari si la atingerea obiectivelor calitative;
    - Oferirea de consultanta clientilor si sprijinirea acestora in realizarea operatiunilor;
    - Inregistrarea/actualizarea in programele ING a informatiilor primite de la clienti;
    - Identificarea de solutii pentru clienti si dezvoltarea unor relatii pe termen lung.

    Alte informatii

    Locatia: aproape de statia de metrou Nicolae Grigorescu.
    Programul de lucru: Luni – Vineri, prin rotatie se lucreaza si Sambata 4 ore, de 1-2 ori pe luna.