Consultant Dezvoltare Durabila (perioada determinata)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Holcim active.

Vezi toate job-urile Consultant Dezvoltare Durabila (perioada determinata) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: Holcim
Domeniu:
  • Inginerie
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.06.2019

    Holcim Romania, membra a grupului LafargeHolcim din 2015, isi propune sa faca fata provocarilor secolului 21 lansand tehnologii si inovatii de varf in industria materialelor de constructii.
    Suntem o companie dinamica si moderna, care si-a dovedit spiritul de inovatie si profesionalism pe piata romaneasca prin produse si servicii extrem de apreciate. Din echipa noastra fac parte oameni pregatiti in domenii foarte variate. Cu totii avem in comun perseverenta, ambitia pentru performanta si pasiunea pentru lucrul bine facut.

    In plus, ne asiguram ca angajatii nostri sa beneficieze de cele mai bune conditii de munca, punand accent pe sanatatea si siguranta lor.

    Paseste cu increderea intr-o lume a oportunitatilor si alatura-te noua!

    Cerinte

    - Studii superioare, profil inginerie energetică / electrică / automatizări.
    - Experienţă relevantă într-un post similar.
    - Experienţa ca auditor energetic şi/sau atestat de manager energetic reprezintă un avantaj.
    - Cunoaşterea legislaţiei în domeniul energiei şi schimbărilor climatice.
    - Excelente abilitați de comunicare și relaționare.
    - Entuziasm şi iniţiativă.
    - Capacitate de analiză şi orientare către rezultat.
    - Foarte bune abilitați de planificare și managementul timpului.
    - Operare PC: Ms Office, Internet.
    - Limba engleza nivel avansat.
    - Permis de conducere şi disponibilitate pentru calatorii.

    Responsabilitati

    - Urmăreşte aplicarea corectă a legislaţiei în vigoare, precum şi apariţia modificărilor legislative în domeniul eficienţei energetice.
    - Participă activ la dezvoltarea şi implementarea planului de relaţionare (lobby) şi reprezintă compania în activităţile specifice.
    - Coordonează şi consolidează raportarea consumurilor energetice către autoritatea competentă.
    - Urmăreşte realizarea auditurilor şi programelor de eficienţă energetică conform legislaţiei în vigoare.
    - Coordonează elaborarea şi implementarea planurilor de monitorizare a emisiilor de gaze cu efect de seră, asigură corectitudinea monitorizărilor periodice şi consolidează rezultatele la nivel de companie.
    - Contribuie la realizarea auditurilor specifice în domeniul schimbărilor climatice.
    - Asigură suport pentru dezvoltarea şi implementarea activităţilor de promovare / comunicare externă şi relaţionare cu privire la dezvoltare durabilă.

    Alte informatii

    Ce oferim:

    - Pachet salarial motivant.
    - Program de lucru flexibil.
    - Abonament clinica medicală privată.
    - Prima de performanță.
    - Pachet de beneficii flexibile.
    - Asigurare de risc și accident.
    - Mediu de lucru în care sănătatea și siguranța ta sunt pe primul loc.