Recruiter Specialist - 2 months project based

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: project-based
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.05.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza Recruiter Specialist (2 months project based), pentru clientul sau, o companie care furnizeaza servicii integrate de audit si asistenta fiscala.

    - Cunostinte de Limba Engleza – nivel avansat (vorbit-citit-scris);
    - Studii superioare absolvite (specializare resurse umane constituie un avantaj);
    - Capacitate foarte buna de comunicare si relationare;
    - Persoana atenta la detalii, organizata.

    Responsabilitati

    - Identificarea și administrarea canalelor de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
    - Participarea activă la desfășurarea procesului de recrutare și selectare a candidaților;
    - Organizarea și desfășurarea interviurilor;
    - Informarea candidaților cu privire la rezultatul procesului de selecție;

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Pachet salarial atractiv
    - Program de lucru office: L-V