Analist Financiar

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grupul Holcim Romania active.

Vezi toate job-urile Analist Financiar active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: Grupul Holcim Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.11.2020
    Remote work: On-site

    Responsabilități principale:

    • Realizează analize financiare pentru a sprijini procesul de luare a deciziilor și pregătește rapoarte financiare periodice.
    • Calculează și analizează evoluția indicatorilor financiari, oferă recomandări pentru creșterea performanței.
    • Contribuie la realizarea previziunilor pe termen scurt și lung bazate pe analiza realizărilor anterioare și a perspectivelor de dezvoltare viitoare.
    • Participă la pregătirea documentației și calculațiilor financiare pentru aprobarea proiectelor de investiții, asigură monitorizarea cheltuielilor de investiții și a indicatorilor definiți.
    • Administrează sistemul de planificare Cognos la nivel de companie și asigură suport utilizatorilor.
    • Participă la procesul de închidere în aria de controlling, incluzând calculația de cost.
    • Participă la pregătirea rapoartelor de grup, inclusiv la interpretarea variațiilor.
    • Realizează operațiuni de controlling în SAP așa cum sunt definite în organizație.
    Candidatul pe care îl căutăm va avea:
    • Studii superioare profil Economic.
    • Minim 3 ani experiență într-un rol similar, într-o companie din domeniul producției.
    • Abilități excelente de analiză.
    • Foarte bune abilități de organizare și planificare.
    • Inițiativă și orientare către rezultat.
    • Excelente abilitați de comunicare și relaționare.
    • Cunoștințe operare PC: MS Office, SAP, prelucrare baze de date constituie un avantaj.
    • Cunoștințe limba engleză nivel intermediar.
    Ce oferim: un mediu de lucru care încurajează performanța și dezvoltarea continua, program de lucru flexibil, pachet salarial motivant, premiu de performanță, pachet flexibil de beneficii. Află mai multe despre noi pe holcim.ro și pe lafargeholcim.com.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (64)