PROGRAM DEVELOPMENT LEADER

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile PROGRAM DEVELOPMENT LEADER active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Mioveni
  • Actualizat la: 01.10.2019

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Studii tehnice superioare;
    •Cunostinte Engleza- nivel avansat;
    •Cunostinte ANPQP;
    •3 ani experienta in Desen & Dezvoltare interior in industria auto;
    •Abilitati interpersonale si de comunicare si capacitatea de a lucra intr-o comunitate diversa;
    •Capacitatea de a oferi servicii corecte si eficiente in conditii de stres si respectand termenele stricte;
    •Leadership skills.

    Responsabilitati

    •Este responsabil pentru toate aspectele de design si inginerie ale Programului;
    •Conduce Procesul de Dezvoltare (studiu, dezvoltare in detaliu, validare, livrare) pentru produs si utilaje in conformitate cu obiectivele Programului (Calitate, Costuri, Livrare, Performanta Produs) inclusiv: specificatiile clientului; specificatii interne; cerinte legale; buget Inginerie;
    •Stabileste obiectivele care tin de inginerie ale programului cu Managerul de Program, liderul grupului de inginerie si R&D central;
    •Indeplineste toate obiectivele de Inginerie precum Performanta Produs inclusiv Calitatea perceputa de client in concordanta cu planificarea Programului;
    •Se asigura ca Fazele Functionale Inginerie sunt efectuale cu succes si la timp;
    •Gestioneaza Designul Programului si echipa de Inginerie si asigura indeplinirea atributiilor acesteia: Inginerii Design Produs; Inginerii CAE; Inginerii Proces / Utilaj; inclusiv functiile suport;
    •Contribuie la definirea master planului programului impreuna cu managerul de program;
    •Asigura realizarea FMEA Produs;
    •Garanteaza aplicarea efectiva a Manualului Calitatii, procedurilor de calitate si a procedurilor interne, avand in vedere increderea implementarii sistemului de management al calitatii pentru clienti;
    •Contribuie la reducerea costurilor non-calitate si realizarea efectiva a planului de audituri interne, inclusiv analiza eficientei masurilor corective;
    •Gestioneaza aprobarea prealabila a utilajelor si procesul de granulare;
    •Este responsabil de procesul de managementul schimbarii ingineriei;
    •Livreaza produsul si definitia utilajului;
    •Raporteaza lunar progresul activitatii sale;
    •Raporteaza analiza de risc tehnic impreuna cu planurile de actiune adecvate si oportunitatile;
    •Actioneaza ca interfata intre echipa Nucleu a Programului, organizatia Divizie inginerie si R&D Central;
    •Asigura interfata tehnica cu echipa de inginerie a clientului;
    •Asigura suport in ceea ce priveste Procesul de Aprobare Productie Piese si apoi consolidarea Productiei;
    •Aplica Sistemul Management al Programului si Managementul Schimbarii Ingineriei si utilajele si standardele companiei.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Calarasi,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (224)