CokeSummership - Planning Intern

This job is no longer active!

View all jobs Coca-Cola HBC Romania active

View all jobs CokeSummership - Planning Intern active on Hipo.ro

View all jobs Acquisitions - Logistics - Supplies active on Hipo.ro

View all jobs Internship active on Hipo.ro

View all jobs Production active on Hipo.ro

Employer: Coca-Cola HBC Romania
Domain:
  • Acquisitions - Logistics - Supplies
  • Internship
  • Production
  • Job type: stagiu de internship
    Job level: Student/Graduate
    Location:
  • BUCHAREST
  • Updated at: 27.06.2019
    Remote work: On-site

    Vrei sa fii ingredientul nostru secret vara aceasta?

    Coca-Cola HBC este cel mai potrivit loc in care ai putea invata ce inseamna un business international in industria de FMCG. Ne dorim sa aducem alaturi de noi tineri cu potential si sa le oferim oportunitati de dezvoltare si invatare. De aceea, am creat CokeSummership, un program de internship pentru studentii in ultimii ani care vor sa aiba o experienta de lucru, pe parcursul verii. Avem pentru voi informatii, experienta si suportul unei echipe extraordinare.

    Daca esti in cautarea unei oportunitati care sa scoata la suprafata tot ce ai tu mai bun, sa iti petreci vara alaturi de oameni pasionati de la care inveti si care te vor implica in proiecte cu impact, atunci locul tau este la CokeSummership.

    CokeSummership este programul pregatit pentru studenti in ultimii ani, cu o durata de 3 luni, part-time (4/6h pe zi), in perioada iulie-septembrie.

    Fiecare intern va fi implicat in proiecte diverse in cadrul departamentului ales si va avea alaturi un buddy care sa il sustina in integrarea si dezvoltarea lui pe parcursul celor 3 luni.

    Echipa de Planning preia estimările de vânzări, și calculează planificarea producției, a necesarului de materii prime și a stocurilor de produs finit din depozite. Materiile prime, cum ar fi zahărul, concentratul de Coca-Cola sau rezina din care se fabrică sticlele de PET sunt recepționate de la furnizori și stocate în depozitele de fabrică. Acestea sunt apoi folosite în procesul de producție. Colegii din Planning se ocupă în același timp de planificarea transferurilor, importurilor și exporturilor.

    Responsabilitatile-cheie
    • Planificarea zilnica a livrărilor de la fabrici la depozite în APO și comunicarea lor către departamentul de transport în vederea evitării situațiilor de OOS,
    • Calcularea indicatorilor de performanță aferenți departamentului de planificare și centralizarea acestora
    • Optimizarea încărcărilor, asigurarea suportului în cazul promoțiilor și lansărilor fără întârzieri/ out-of-stock/ overstock datorate planului de Haulage
    • Comunicarea eficientă cu Depozitele pentru epuizarea stocurilor produselor care se apropie de expirare
    • Contribuția la optimizarea activităților specifice departamentului, prin idei noi, îmbunătățirea modului de lucru

    Ai urmatoarele ingrediente secrete?
    • Studii superioare în curs (an 2-3 sau master) în domeniul economic (ex. Facultatea de Cibernetică, Facultatea de Statistică)
    • Implicare în activități extracurriculare (ONG, participări la conferințe, lucrări științifice, voluntariat)
    • Limba engleză – nivel conversațional;
    • Cunoștințe MS office – nivel mediu;
    • Abilități de organizare și planificare; Abilități de analiză, atenție distributivă;
    • Pasiune, dinamism, entuziasm față de activitatea desfășurată; Responsabilitate;
    • Spirit de echipă;
    • Abilități de comunicare.

    Cu ce completam noi reteta?
    • internship platit
    • 3 luni de dezvoltare in Departamentul de vanzari si ocazia de a invata de la profesionisti de top intr-un mediu competitiv
    • Posibilitatea de a continua alaturi de echipa Coca-Cola HBC si dupa aceste 3 luni

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (295)