Digital Marketing Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teilor active.

Vezi toate job-urile Digital Marketing Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Teilor
Domeniu:
  • Marketing
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 27.06.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Intelegerea conceptelor si proceselor ce tin de digital marketing.
    Experienta in ceea ce priveste campaniile B2C de social media, Google Adwords, email, SEO/SEM.
    Experienta in administrarea platformelor de e-commerce (ex. Magento).
    Cunostinte bune in ceea ce priveste parcurgerea si interpretarea tool-urilor de analiza web (Google Analytics, Seomonitor, Webtrends, Screaming Frog etc)
    Abilitati si experienta in realizarea de continut creativ (texte) si basic de HTML.
    Cunostinte de baza in domeniul graphic.
    Cunostinte relevante in online marketing si comunicare.
    Dorinta de relationare si abilitati de a lucra intr-o echipa.
    Exactitate si atentie la detalii;
    Gândire Logica; Mod de lucru precis si la timp; Capacitate de a lucra sub presiune;
    Flexibilitate si toleranta in planificarea cererilor si a termenelor suprapuse.
    Abilitatea de a asimila conustinte noi intr-un mod rapid si exact;
    Cunostinte MS Office (PowerPoint, Word, Excel); Limba engleza nivel avansat.

    Responsabilitati

    Participa la dezvoltarea si implementarea strategiei de digital marketing. Propune proiecte in plan anual/ semestrial cu estimari de bugete.
    Asigura functionarea corecta si up-gradarea website-ului companiei. Mentine si imbunatateste website-ul companiei in concordanta cu scopul SEO.
    Colaboreaza cu echipele de design si tehnic pentru structurarea, realizarea si implementarea continutul din online.
    Monitorizeaza si evalueaza activitatile de digital care sunt deja in desfasurare.
    Monitorizeaza traficul si introduce date pentru realizarea unor statistici zilnice, lunare, anuale.
    Realizeaza cautari de cuvinte cheie in vederea informarii si dezvoltarii strategiei de continut in optimizarea cautarii.
    Planifica, monitorizeaza si evalueaza eficienta campaniilor de Google Adwords, Social Media, Affiliate Marketing sau Retargeting.
    Se implica activ in toate procesele ce tin de SEO (articole, descrieri, cuvinte cheie, optimizare imagini, modificari meta-uri, erori etc) si optimizare a platformei online.
    Pregateste si trimite newslettere, organizand distribuirea acestora, in functie de publicul targetat. Construieste, gestioneaza si actualizeaza baza de date de useri.
    Analizeaza, propune si implementeaza proiecte ce tin de dezvoltarea si promovarea contentului Teilor in mediul online (de tip video, text sau display).
    Extrage, evalueaza si prezinta lunar informatii referitoare la campaniile de digital active, cu ajutorul tool-urilor de monitorizare. Prezinta si/sau trimite diferite rapoarte.
    Mentine parteneriatele cu furnizorii de servicii din zona de digital.

    Rolul presupune planificarea si executare programelor de marketing digital in concordanta cu obiectivele de marketing si vanzari. Vei fi responsabil cu crearea, implementarea, coordonarea si optimizarea campaniilor de marketing digital.

    Beneficii

    Pachet salarial atractiv;
    Asigurare medicala in reteaua Medicover;
    Asigurare de viata prin NN asigurari;
    Bonusuri in functie de realizari si evolutie;
    Lucrul într-o companie de renume, la standarde de calitate dovedite;
    Posibilitatea de a dezvolta o carieră solidă, în cadrul unei echipe tinere și puternice.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Teilor. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Teilor >>

    Aplica fara CV
    Pitesti,