Team Leader cu limba engleză - Brașov

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Team Leader cu limba engleză - Brașov active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 19.05.2019

    Suntem o companie specializată în oferirea de servicii B2B, acoperind o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: Comercial, Financiar-Contabil, Resurse Umane, Logistică și Transport, Support și Dezvoltare IT.

    Ce îţi propunem ? Provocări, zi de zi! Provocarea de a te adapta unei companii care crește anual cu peste 80%, provocarea de a fi într-o permanentă competiție cu tine însuți, provocarea de a lua proiecte de la 0 și de a le da un sens!

    Îți încurajăm spiritul antreprenorial, creativitatea și ideile originale. Îți oferim posibilități de dezvoltare a carierei, training-uri la nivel internaţional care să te ajute să devii un profesionist din ce în ce mai bun, dar și sprijin personal, solidaritate în momentele dificile.

    Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung, iar provocările nu te sperie, ci sunt impulsul care te împinge spre birou zâmbind, te invităm să ne cunoaștem și să vorbim despre cariera ta!

    Cerinte

    Te căutăm pe tine, un Team Leader cu spirit comercial, cu atitudine proactivă și cu abilităti de coordonare, care să completeze echipa de Prospectare din Brașov.

    Ne-ar plăcea să ai:
    - experiență de minim 1 an în coordonarea unei echipe;
    - nivel avansat de limbă engleză (minimum B2);
    - disponibilitate pentru deplasări ocazionale;
    - dinamism;
    - flexibilitate;
    - implicare și deschidere;
    - să fii pasionat (ă) de dezvoltarea ta și a persoanelor coordonate.

    În concluzie, vei ocupa un rol important în evoluția echipei de prospectare din Brașov și în ghidarea acesteia către succes.

    Responsabilitati

    Ești deschis (ă) spre multiculturalitate? Atunci vei avea rolul de a:
    - consolida echipa de Prospectare din Brașov și de a asigura un management de proximitate pentru 5 prospectori;
    - coordona și motiva echipa în vederea atingerii targetelor/ obiectivelor stabilite;
    - asigura transferul de task-uri către membrii echipei și interveni în rezolvarea situațiilor dificile;
    - crea o ambianță de lucru pozitivă, asigurând coaching-ul individual și colectiv al echipei;
    - analiza rezultatele și de a raporta către management.

    Și pentru că valorificăm implicarea și dorința de a învăța, oferim următoarele beneficii:
    - Training specific activității desfășurate;
    - Posibilitatea de a-ți consolida și dezvolta cariera de management într-un mediu de lucru profesionist, dinamic și plin de provocări;
    - Pachet salarial format din salariu fix + sistem de beneficii + sistem de bonusare;
    - Vineri tematice și alte activități realizate în baza conceptului "Happy people at work".