Marketing Assistant

Angajator: Valoris Center
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.05.2019

    Activam de mai bine de 10 ani in domeniul serviciilor de Business Process Outsourcing, avand 2 sedii in Bucuresti si Valcea.
    Gestionam proiecte in 7 limbi de circulatie internationala pentru companii de top ce activeaza in diferite industrii (pharma, retail, telecomunicatii, banking, IT, auto, etc.)

    Cerinte

    Căutăm o persoană creativă, care să ne ajute să implementăm cele mai atractive campanii de promovare pentru brandul și angajații Valoris!

    Ce ne dorim de la tine:
    - Să fii creativ/ă, să ai inițiativă și să îți placă să lucrezi în echipă;
    - Să îți dorești să înveți lucruri noi și să ai o atitudine orientată spre rezultate;
    - Să ai cunoștințe basic de Microsoft Office;
    - Să îți poți planifica timpul astfel încât să fii eficient/ă;
    - Să fii atent/ă la detalii și să îți placă să faci research;
    - Să vorbești limba engleză la nivel avansat;
    - Să ai studii de marketing și/sau comunicare;
    - Sa ai experienta in munca de minimum 6 luni;
    - Avantaj: să ai experiență în asociații studențești sau să fi făcut internship-uri în marketing.

    Responsabilitati

    Ce vei face:
    - Vei oferi suport în crearea și gestionarea campaniilor de promovare online și offline;
    - Vei scrie texte și mesaje de promovare pentru campanii;
    - Vei ajuta la pregătirea materialelor de brand pentru evenimente interne și externe;
    - Vei analiza piața și competitorii noștri;
    - Vei păstra legătura cu furnizorii și cu potențialii clienți;
    - Vei răspunde mesajelor primite în social media (Facebook, Instagram, Linkedin);
    - Vei răspunde solicitărilor prospecților și vei califica leaduri utilizând sistemele de lucru Valoris;

    Alte informatii

    Ce îți oferim:
    - Posibilitatea de a te specializa în domeniul de marketing;
    - O atmosferă de lucru prietenoasă, într-o echipă unită;
    - Un program de lucru flexibil.
    Dacă îți dorești să lucrezi în domeniul de marketing, într-o companie care îți va oferi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a-ți începe cariera. Te așteptăm în echipa noastră!