Ofiter emitere carduri

Angajator: Raiffeisen Bank
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.04.2019

    Raiffeisen Bank este o banca universala, oferind o gama completa de produse si servicii de cea mai buna calitate.

    Daca esti la inceput de cariera te invitam sa faci primul pas, cu un stagiu de practica sau un program de internship, sau identifica locul de munca ideal pentru tine si alatura-te echipei Raiffeisen Bank!

    Totodata daca esti un profesionist cu experienta, la Raiffeisen Bank iti oferim permanent oportunitatile pentru a iti dezvolta constant competentele si a atinge urmatorul nivel.

    Cerinte

    • Studii superioare, profil economic sau ethnic
    • Buna intelegere a proceselor bancare si a fluxurilor operationale
    • Cunostinte PC – avansate ( Microsoft Office, utilitare de tip Query, Power Point)
    • Cunostinte solide de lucru cu sisteme Windows
    • Limba engleza – nivel mediu

    Responsabilitati

    • Personalizare carduri
    • Rularea procedurilor zilnice de settlement in sistemul de administrare a cardurilor de debit
    • Administreaza procesul de setare a comisioanelor/taxelor preferentiale conform derogari / conventii cu angajatorii
    • Acorda asistenta de nivel 2 unitatilor teritoriale, call center , altor banci acceptatoare/emitente , clientilor posesori de carduri in cazurile in care este nevoie de expertiza marita ( Ex: carduri inoperante din cauza erorilor de inrolare in diverse sisteme – ICBS, CMS, Authentification server, Romcard, alte erori neidentificabile de Call Center / Agentii)
    • Personalizeaza plicuri pin pentru cardurile de debit, credit si pt. call center(Raiffeisen Direct)
    • Administreaza procesul de personalizare a cardurilor de plata, a placutelor pentru comerciantii acceptatori si a „grid cardurilor“ pentru serviciul Raiffeisen Direct
    • Administreaza masinile de personalizat carduri (asistenta tehnica, service si mentenanta)
    • Gestioneaza fluxul plasticelor – depozitarea plasticelor retrase din circulatie in vederea distrugerii lor precum si arhivarea documentatiilor aferente
    • Proceseaza fisierele care contin tranzactiile Visa si MasterCard primite de la Euronet
    • Introduce operatiuni in ABT/ICBS si verifica jurnalul de teller si batch POD;
    • Efectueaza operatiuni de mentenanta card de debit: deblocare cod pin, reimprimare cod pin, modificare drs, actualizare in apliatia EMV, verificare carduri retinute de atm-urile RZB si non RZB si transmitere adresa, confirmari pt. eliberare carduri, inactiveaza cardurile Raiffeisen recuperate din reteaua de acceptare proprie, implementare cereri CRM etc

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Raiffeisen Bank. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Raiffeisen Bank >>