Responsabil Logistică

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grupul Holcim Romania active.

Vezi toate job-urile Responsabil Logistică active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: Grupul Holcim Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Customer support - Client service
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Campulung Muscel
  • Actualizat la: 09.05.2019
    Remote work: On-site

    Responsabilități:
    Coordonează activitatea logistică, optimizează livrările pentru a utiliza eficient flota proprie si subcontractata.
    Menține evidența documentelor specifice activității de logistică, realizează rapoartele periodice.
    Menține relația cu clienții și gestionează solicitările acestora în legătură cu activitatea de logistică.
    Monitorizează și propune măsuri pentru optimizarea costurilor de transport.
    Gestionează relația cu furnizorii de servicii de transport, asigură conformarea personalului subcontractat cu politicile SSM, legislația în vigoare și standardele companiei.

    Ce oferim:
    Mediu de lucru care încurajează performanța și dezvoltarea continuă.
    Program de lucru flexibil.
    Pachet salarial motivant, premiu de performanță, pachet flexibil de beneficii.

    Cerințe:
    Studii superioare.
    Experiență relevantă într-un post similar în domeniul logistic.
    Atestat profesional Manager de Transport (ARR) prezintă un avantaj.
    Spirit de echipă şi inițiativă.
    Excelente abilități de comunicare și relaționare.
    Orientare către soluții și rezultate.
    Cunoştinţe operare PC (MS Office).
    Permis de conducere categoria B.

    Despre noi:

    Geocycle România face parte din grupul Geocycle, o rețea internațională de 61 de companii de pe cinci continente, lider în furnizarea de servicii de management al deșeurilor la nivel mondial. Geocycle a fost înființată în urma activităților de pionierat ale companiei mamă LafargeHolcim în materie de co-procesar și deține un parteneriat exclusiv cu grupul LafargeHolcim, cel mai mare producător de ciment din lume. De-a lungul deceniilor, am dezvoltat servicii inovatoare de management al deșeurilor industriale și municipale pentru o gamă extinsă de clienți.

    În România, Geocycle oferă soluții de management al deșeurilor din cadrul celor două platforme de pre-tratare a deșeurilor - de la Aleșd și Câmpulung Muscel - ne concentrăm pe tratarea deșeurilor solide, șlamurilor petroliere, anvelopelor uzate și altor categorii de deșeuri.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Campulung Muscel,