Administrare Polite Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Signal Iduna active.

Vezi toate job-urile Administrare Polite Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Angajator: Signal Iduna
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.04.2019

    SIGNAL IDUNA Group is one of the largest financial groups in Germany. Founded over 110 years ago, SIGNAL IDUNA Group has earned an excellent reputation as a strong and reliable provider of insurance and financial services, offering a wide range of solutions (insurance, banking and investment) to individual and corporate clients.

    SIGNAL IDUNA is currently present in the insurance markets of Germany, Poland, Hungary and Romania.
    SIGNAL IDUNA Romania started its operations in 2008. The company's portfolio includes private health insurance for individuals and companies, life insurance, accident insurance. Starting 2022, the company is offering a full range of general insurances for both individuals and companies through its subsidiary, SIGNAL IDUNA ASIGURARI.

    In the SIGNAL IDUNA team, we associate ourselves with innovation. Trust is the value without which we couldn't achieve our goals. Commitment is what determines us to take responsibility for our decisions and work. Through
    the openness we show, we always ask for and offer feedback, seeking to constructively address the diversity of opinions. In addition to all the above, you must know that our humor is contagious. We encourage diversity and
    out-of-the-box thinking! Join us now to learn and grow!

    Cerinte

    Studii universitare (finalizate sau în curs);
    Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint);
    Buna cunoastere a limbii engleze;
    Atenție la detalii, precizie;
    Simț ridicat al confidențialității și integrității;
    Abilitate de a lucra sub stres și termene limită;
    Orientare spre client și rezolvarea problemelor;

    Responsabilitati

    Rolul este deschis in cadrul departamentului de Underwritting (Subscriere) al companiei noastre si presupune ca responsabilități, urmatoarele:

    Pregătirea, emiterea și întocmirea contractelor de asigurare, prezentându-le conducerii spre aprobare;
    Pregătirea și trimiterea corespondenței la clienții Companiei;
    Administrarea portofoliului de persoane asigurate (procesare date cerere asigurare, modificare frecventa de plata, intrari-iesiri de membri, corectii polita, corectii membri, intocmire referate de plata)
    Furnizarea de informații privind aspectele operaționale sau produsele de asigurare cerute de partenerii de distribuție și de clienți;

    Alte informatii

    Beneficii:

    Acumularea de experienta in domeniul asigurărilor;
    Oportunitati de dezvoltare personala, profesionala si de promovare;
    Mediu de lucru placut;
    Program de lucru de 8 ore + 30 minute pauza de masa (9:00 - 17:30);
    Locație ușor accesibilă, la 10 minute de mers pe jos față de stația de metrou Ștefan cel Mare;
    Pachet salarial si de beneficii atractiv (compus din salariu fix, tichete de masa, asigurare de sanatate si accident, acces in rețeaua de săli de sport 7 Card).

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (16)