Administrare Polite Junior

Angajator: Signal Iduna Asigurare Reasigurare
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.04.2019

    Signal Iduna este unul din cele mai importante grupuri financiare in piata germana, cu peste 100 ani experienta in asigurari de sanatate si este prezenta in Romania din 2008 avand ca principala directie asigurarile private de sanatate dedicate segmentului corporate.

    Cerinte

    Studii universitare (finalizate sau în curs);
    Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint);
    Buna cunoastere a limbii engleze;
    Atenție la detalii, precizie;
    Simț ridicat al confidențialității și integrității;
    Abilitate de a lucra sub stres și termene limită;
    Orientare spre client și rezolvarea problemelor;

    Responsabilitati

    Rolul este deschis in cadrul departamentului de Underwritting (Subscriere) al companiei noastre si presupune ca responsabilități, urmatoarele:

    Pregătirea, emiterea și întocmirea contractelor de asigurare, prezentându-le conducerii spre aprobare;
    Pregătirea și trimiterea corespondenței la clienții Companiei;
    Administrarea portofoliului de persoane asigurate (procesare date cerere asigurare, modificare frecventa de plata, intrari-iesiri de membri, corectii polita, corectii membri, intocmire referate de plata)
    Furnizarea de informații privind aspectele operaționale sau produsele de asigurare cerute de partenerii de distribuție și de clienți;

    Alte informatii

    Beneficii:

    Acumularea de experienta in domeniul asigurărilor;
    Oportunitati de dezvoltare personala, profesionala si de promovare;
    Mediu de lucru placut;
    Program de lucru de 8 ore + 30 minute pauza de masa (9:00 - 17:30);
    Locație ușor accesibilă, la 10 minute de mers pe jos față de stația de metrou Ștefan cel Mare;
    Pachet salarial si de beneficii atractiv (compus din salariu fix, tichete de masa, asigurare de sanatate si accident, acces in rețeaua de săli de sport 7 Card).